0


Aktywność fizyczna to najlepszy sposób na zachowanie idealnej sylwetki i zadbanie o własne zdrowie. Na szczęście dzisiaj Polacy coraz częściej zdają sobie z tego sprawę. Już coraz mniej z nas decyduje się na spędzanie wolnego czasu przed ekranem telewizora lub komputera. Ogromną popularnością cieszy się bieganie, ale nie brakuje wśród Polaków również takich osób, które wybierają grę w tenisa. Aby była ona naprawdę przyjemna, trzeba pamiętać nie tylko o kupnie idealnej rakiety, ale również świetnych butów.

 


Idealne buty do tenisa

Tenis to intensywny sport, który w pewnym stopniu związany jest z bieganiem. To właśnie dlatego dobre buty tenisowe powinny zapewniać przede wszystkim dobrą przyczepność do podłoża. Dzięki temu gra będzie naprawdę komfortowa, a ryzyko powstania kontuzji czy bolesnego urazu istotnie mniejsze. Buty do tenisa można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych, które sprzedaż prowadzą za pośrednictwem Internetu. W tym drugim przypadku warto odwiedzić sklep z obuwiem sportowym e-sporting.pl. W swojej ofercie ma on między innymi buty Stan Smith, które sygnowane są znaną i cenioną na całym świecie marką Adidas: http://e-sporting.pl/produkty/pl/kolekcje/buty-adidas-stan-smith,39,6718.


Krótka historia firmy Adidas

Adidas jest dzisiaj jedną z większych i popularniejszych firm, które oferują buty i odzież dla sportowców. Z ich produktów korzystają nie tylko amatorzy, ale również zawodowcy, którzy cenią sobie doskonałą jakość i idealne wykonanie produktów. Marka pojawiła się jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Założyło ją w 1924 roku dwóch braci: Adolf oraz Rudolf Dassler. Kilka pierwszych lat działalności to przede wszystkim produkcja butów, które używane były przez żołnierzy Wehrmachtu. W roku 1936 buty Adidas trafiły już na stadiony olimpijskie – występowały w nich reprezentacje Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie.

Jakie są korzyści z gry w tenisa?

Tenis to jeden z tych sportów, który pozwala naprawdę harmonijnie kształtować ciało. Jednocześnie świetnie poprawia kondycję. Osoby, które regularnie grają w tenisa, szybciej się poruszają, są bardziej zwinne i gibkie, a ich mięśnie silniejsze. Nie można zapomnieć również o tym, że gra w tenisa wymaga skupienia i koncentracji. W związku z tym naprawdę korzystnie wpływa na funkcjonowanie umysłu. Wystarczy postawić na porządne buty, aby gra była naprawdę wielką przyjemnością.

Dlaczego właśnie buty Stan Smith?

Buty Stan Smith, które zostały wypuszczone na rynek przez firmę Adidas, to obuwie najwyższej klasy. Wyprodukowane zostały z naturalnej skóry, przez co są idealnym wyborem dla osób ceniących sobie produkty, którym nic nie można zarzucić. Wykonana z doskonałego materiału syntetycznego wyściółka wewnętrzna sprawia, że pocenie stopy jest ograniczone. Ponadto stopa nie przemieszcza się nawet wtedy, kiedy gra jest naprawdę intensywna. Buty Stan Smith mają podeszwę amortyzującą wstrząsy. Dzięki temu nawet po kilkugodzinnym meczu nie pojawiają się dolegliwości bólowe stóp, stawów oraz pleców. Buty Stan Smith cechują się tak wielkim komfortem noszenia, że bardzo często wybierane są nie tylko jako obuwie na mecz tenisowy – sprawdzają się również na co dzień. Można w nich przejść naprawdę wiele kilometrów.

Tenis to jeden z bardziej eleganckich sportów, który jeszcze kilka lat temu kojarzył się wyłącznie z wielkim luksusem. Dzisiaj coraz częściej grają w niego przeciętni ludzie. Wielość korzyści sprawia, że wśród miłośników tenisa znajdują się osoby w różnym wieku i różnej płci. Nie można tylko zapomnieć o odpowiednim obuwiu, które sprawi, że gra będzie jeszcze większą przyjemnością, ponieważ będzie bezpieczna.