0


Lato to idealny czas, aby wybrać się z rodziną na urlop nad wodę. I bez znaczenia jest, czy pojedziemy nad morze, nad jezioro czy pójdziemy na miejskie kąpielisko odkryte, wrażenia będą niezapomniane. Tak, jak nieodłącznym elementem wakacji są klapki sportowe. Każdy z nas w domu przynajmniej jedną parę wakacyjnych butów. Bo jakże spacerować po plaży bez klapek!


Zwykłe, tanie klapki z supermarketów czy kupione na wakacyjnym straganie rzadko kiedy dotrwają do końca sezonu. A to pęknie podeszwa, odklei się materiał, który trzymał stopę lub wypadnie sznureczek dzielący palce w japonkach. To koszmar każdego urlopowicza. Wielokrotnie widziałam wczasowiczów idących na bosaka po chodniku, a w pobliskim śmietniku porwane klapki. I chociaż możemy się upierać, by razem z Wojciechem Cejrowskim chodzić boso przez świat, to należy pamiętać  w miejskiej, kurortowej dżungli jest więcej szkła, które porani nasze delikatne stopy, rozlanych napoi i zwierzęcych odchodów.


Kalpki sportowe… przez internet w sklepie internetowym!


Sklep internetowy http://e-sporting.pl/ posiada bardzo bogatą ofertę obuwia letniego. Warte uwagi są japonki Adidas. Charakteryzują się one dobrą przyczepnością do nawierzchni, co jest szczególnie przydatne na basenie, a to za sprawą wytłoczonego bieżnika. W środku but jest pokryty szybkoschnącą warstwą, by mokra stopa się nie ślizgała. Ponadto, posiadają ergonomiczny kształt i łatwo się w nich chodzi. Profil podeszwy sprawia, że nie spadają ze stóp. Z kolei klapki Crocs wykonane są tworzywa syntetycznego, który nie pozwala ślizgać się stopie w środku klapka, a co więcej, z tyłu jest zaczep na pięty, by buty nie spadały podczas chodzenia. Posiadają modne zabudowanie nad palcami, z otworami. Cechą charakterystyczną tych klapek jest gruba podeszwa, która chroni stopy przed ostrym podłożem. Jednak nie wszystkim odpowiadają zabudowane buty i w odpowiedzi na ich oczekiwania powstały japonki Crocs. Mają cieńszą, ale równie zabezpieczającą podeszwę i jak klasyczne japonki, przedziałkę za dużym palcem, jednak ta część buta nie wżyna się między palce jak to bywa w tanich egzemplarzach, a wygodnie się nosi i stanowią ozdobę dla stóp.

Dla amatorów butów sportowych przypadną do gustu japonki Reebok. Profil buta jest lekko zadarty na czubkach palców, by but się z nie zsuwał. Dodatkowo sprawia to, że każdy krok sprawia przyjemność i daje poczucie lekkości chodzenia.


Klapki sportowe - klasyczna wygoda


Tym, którzy nie przepadają za chodzeniem w japonkach na pewno spodobają się klasyczne klapki Adidas. Posiadają one, podobnie jak japonki Adidas, dobrą przyczepność, bieżnik jeden elastyczny pas, podtrzymujący buta, a także masującą wkładkę. Daje do komfort chodzenia przy jednoczesnym delikatnym masowaniu stóp. Dla zwolenników grubszej podeszwy w klasycznych klapkach odpowiednie będą klapki Nike. Podobnie jak u konkurencji posiadają dobrą przyczepność, bieżnik, szybkoschnący pas i wytłoczenia w środku, jednak oparte są na zdecydowanie grubszej podeszwie, co może być pomocne, gdy wybieramy się na kamienistą plażę. Jednak gdy wybieramy klapki sportowe powinniśmy pamiętać również o doborze odpowiedniego rozmiaru.  Palce nie powinny wystawać z przodu, a pięta nie może wystawać zza buta, tylko wpasowywać się w wyżłobienia. Również kolor należy dobrać do stroju kąpielowego lub sukienki plażowej, a u mężczyzn do spodenek. W tym celu warto zajrzeć na http://e-sporting.pl/produkty/pl/przeznaczenie/klapki-sportowe,39,5947 i znaleźć odpowiednie buty dla siebie oraz całej rodziny, a następnie świetnie się bawić na wyczekiwanym urlopie.