Twój ulubiony sklep w sieci...
0


Podczas zimy buty są najważniejszą częścią garderoby. Muszą spełniać wiele funkcji, aby zapewnić ciepło, suchość i komfort chodzenia. Podczas pory zimowej możemy spodziewać się wszystkiego - srogie mrozy, dodatnie temperatury, roztopy. W związku z tym buty muszą nadawać się do zadań specjalnych oraz być wytrzymałe. Jakie buty najlepiej spełnią te zadania?


Buty zimowe - skórzane czy zimowe?

Najważniejszą kwestią jest wybór materiału z którego buty na zimę są wykonane. W tej sprawie nie powinniśmy kierować się modą, a postawić na wytrzymałość i praktyczność. Podczas zimy często zdarza się, że temperatura na dworze przekracza 0 stopni, w związku z tym śnieg topnieje. Na takiej powierzchni buty wykonane z zamszu mogą przemakać, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem na te realia są buty skórzane. Warto podkreślić, że buty na zimę powinny być pokryte skórą naturalną. Sztuczny materiał szybko ulegnie zniszczeniu i buty nie posłużą nawet przez jeden sezon. Natomiast skóra naturalna zapewni nieprzemakalność, komfort i zdrowie, a także po prostu będzie prezentować się lepiej. Jeśli natomiast zastanawiasz się nad zakupem butów trekingowych, które nie są wykonane ze skóry, zwróć uwagę, czy producent obuwia zapewnia o ich nieprzemakalności. Bardzo ważne jest także, aby wnętrze butów było ocieplane, najlepiej sprawdzi się membrana - materiał, który posiada małe dziurki i zapewni stopie przepływ powietrza, tłumaczy ekspert z e-sporting.pl
 


Buty na zimę - zapięcie i podeszwa

W sklepach z butami dostępne są różnych modele butów, jednak większość, jedynie z pozory przypomina buty zimowe. Nie wiedząc, na co zwrócić uwagę często sugerujemy się tym, co proponują nam sklepy i wybieramy obuwie, które w rzeczywistości nie sprawdza się w zimowych warunkach. Oprócz materiału, który odgrywa kluczową rolę, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj podeszwy i zapięcia buta. Podeszwa powinna być znacznie grubsza niż w butach w których chodzimy w inną porę roku. Musi zapewniać niezawodną izolację między mokrym i zimnych podłożem a stopom, a do tego powinna zapewniać przyczepność do podłoża. Często zdarza się, że buty posiadają zupełnie gładką podeszwę, dzięki której nie trudno o upadek na oblodzonej powierzchni. Najlepiej sprawdzą się podeszwy kauczukowe i gumowe. Drugą istotną kwestią jest sposób zapięcia buta - najlepiej, aby były zapinane na zamek bądź posiadały sznurowadła - dzięki temu można je idealnie dopasować do stopy, zapewniając sobie tym samym stabilność i komfort chodzenia.


Gdzie kupić buty zimowe?

Buty na zimę są takim elementem na którym nie powinno się oszczędzać. Nie kupuj ich na bazarach czy w supermarketach, ponieważ po takim zakupie często okazuje się, że produkt nadaje się do jednorazowego użytku - buty przemakają i szybko się niszczą. Dodatkowo nieodpowiednie obuwie, wykonane z nietrwałego materiału może deformować stopę i powodować różne choroby stóp. Najlepiej zaufać sprawdzonym firmom, które wykonują buty z trwałych materiałów. Dobrym sposobem, aby kupić porządne buty, a dodatkowo zaoszczędzić nieco pieniędzy są zakupy w sklepie z butami online. Nie miej obaw przed takimi zakupami. Większość sklepów oferuje darmową przesyłkę i zwrot w razie złego dobrania rozmiaru. Zakupy przez internet są proste i oszczędzają czas. Dużą ilość butów zimowych damskich, męskich oraz dziecięcych znajdziesz tu: http://e-sporting.pl/produkty/pl/przeznaczenie/buty-zimowe,39,5944.


Aby buty na zimę jak najdłużej spełniały swoje funkcje, należy je również odpowiednio zabezpieczyć specjalnymi produktami dostępnymi w sklepach z butami. Pamiętaj, że buty zimowe to inwestycja w Twoje zdrowie!