Twój ulubiony sklep w sieci...
0


W wyborze obuwia częściej kierujemy się panującą modą, niż dobrem naszych stóp. W rezultacie nie tylko odczuwamy ból, ale narażamy na zwyrodnienie nasz kręgosłup i psujemy swoją postawę. Buty codziennego użytku powinny być dobierane z największą skrupulatnością, tak, by oprócz higieny zapewnić stopom komfort i wygodę. Przeczytaj czym kierować się przy wyborze prawidłowego obuwia i jakie mogą być skutki niewłaściwego doboru.Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów

Podczas wizyty w sklepie z butami nie wystarczy przymierzyć pierwszą lepszą parę i po chwili stwierdzić, że buty są wygodne. Istnieje kilka istotny elementów na które powinniśmy zwrócić uwagę chcąc zakupić odpowiednie buty. Oto one:


  • Podeszwa - to niemalże najistotniejsza część buta. Powinna mieć odpowiednią grubość i być wyprofilowana w taki sposób, aby dopasowywać się do kształtu stopy. Obuwie do użytku codziennego powinno sprawdzać się na twardych powierzchniach, po których zazwyczaj się poruszamy. Musi stanowić dobrą amortyzację między stopą a podłożem - szczególnie w części, w której znajduje się pięta.

  • Wysokość obcasów - jest to najgroźniejszy element, który zagraża naszym stopom. Dotyczy on przede wszystkim kobiet, które nadużywają chodzenia na zbyt wysokich obcasach. Ten rodzaj obuwia powoduje zmianę obciążenia ciała, gdyż cała powierzchnia stopy jest znacznie niżej niż pięta. W związku z tym obciążeniu ulega śródstopie. Nawet w przypadku 7 centymetrowego obcasu różnice w nacisku stopy są jak 1 do 9. To bardzo duża różnica, która może spowodować płaskostopie poprzeczne oraz bolesne i nieestetyczne haluksy.

  • Materiał - jest równie ważną częścią obuwia na którą powinno zwrócić się uwagę. Bez względu na porę roku wygodne buty powinny być wykonane z materiału przewiewnego, tak, aby zapewnić stopie cyrkulację powietrza. W okresie jesienno-zimowym najlepszym wyborem jest obuwie wykonane z materiału nieprzemakalnego - dzięki temu wilgoć nie będzie wdzierać się do środka obuwia i zniweluje rozwojowi bakterii. Idealne buty nie powinny być zbyt ciężkie, dlatego wybierz te, wykonane z lekkiego materiału.

  • Rozmiar - wiele osób ma problem z dopasowaniem właściwego rodzaju obuwia, a to niezwykle istotna kwestia. Zbyt małe, lub zbyt duże buty stają się przyczyną różnych zwyrodnień i powodują ból stóp. Kupując buty nie licz na to, że “rozciągną się”. Jeśli uwierają cię w sklepie, tym bardziej będą niewygodne podczas codziennego użytkowania.


Nieodpowiednio uformowane, twarde oraz cienkie podeszwy, zbyt wysoki obsad czy źle dobrany rozmiar butów mogą spowodować zniekształcenie stopy, haluksy ostrogę piętową, a także dolegliwości stawów kolanowych, biodrowych, a nawet kręgosłupa. Warto więc pamiętać o najważniejszych cechach butów, zwracać na nie uwagę i oszczędzić sobie niechcianych problemów.


Buty sportowe - najlepszym wyborem na co dzień

Z wielu względów, najlepszymi butami do codziennego użytku są buty sportowe. Firmy, które tworzą tego typu obuwie, przeprowadzają specjalne badania i konstruują obuwie z dużą skrupulatnością, zauważa ekspert z esporting.pl. Dodaje również, że buty sportowe odpowiednio podtrzymują stopę, mają wyprofilowaną wkładkę i nie przeciążają żadnej części ciała. Większość z nich jest wykonana z przewiewnego materiału, mającego zdolność dopasowywania się do stopy. Poza tym buty sportowe już dawno przestały być wykorzystywane tylko do treningów. Coraz więcej osób chodzi w nich do pracy i na co dzień. Pamiętaj, że wygodne buty, dostosowane do stopy, pomogą uchronić sylwetkę przed wspomnianymi wcześniej zwyrodnieniami.


Buty sportowe w promocyjnych cenach i najmodniejszych fasonach kupisz sklepie obuwniczym online, pod linkiem: http://e-sporting.pl/produkty/pl/przeznaczenie/buty-uniwersalne,39,5936.