0


Jeśli mielibyśmy wymienić najbardziej aktywną grupę sportowców, to niewątpliwie byliby to zawodowi piłkarze. Oprócz zgrupowań trenują oni każdego dnia pracując nad formą. Ze względu na duże obciążenie organizmu muszą oni nie tylko o siebie odpowiednio dbać, lecz posiadać także odpowiednie obuwie.
 


Jakie błędy popełniamy?


Piłkarzem zostaje się z zamiłowania,a treningi zaczynają się już we wczesnym dzieciństwie. Często więc rodzice kupują dzieciom tańsze buty, bo uważają, że inwestowanie w droższe buty, jest dla nich nieopłacalne, bo dzieci zaraz z nich wyrosną. Nie ma chyba bardziej błędnego myślenia. Owszem, dzieci szybko rosną, a w szczególności chłopcy, jednak właśnie w tym etapie jest szczególnie ważne, aby wspierać ich prawidłowy rozwój. Jeśli nasze dziecko trenuje piłkę nożną, kupmy dla niego właściwe buty treningowe. Jakie powinny być? Mecze najczęściej są rozgrywane na świeżym powietrzu, dlatego najlepszymi butami będą oczywiście korki. Na spodzie ich podeszwy mają one specjalne “wypustki”, które stanowią najważniejszą część buta. Niczym w butach trekkingowych zaczepiają się one w podłożu zapewniając ochronę przed ślizganiem się na każdej nawierzchni. Gwarantują stabilizację, ale nie hamują nas. Dzięki temu nawet szybko biegnąc będziemy mogli skupić się na akcji, a nie na tym, czy się nie potkniemy na śliskiej murawie.


Korki muszą też odpowiednio amortyzować każdy ruch. Szybkie bieganie sprawia, że każde uderzenie piętą o podłoże może sprawiać nam ból. Dobre korki łagodzą wstrząsy przez odpowiedni system amortyzacyjny.


Jeśli rozgrywamy mecze halowe, to zamiast korków potrzebujemy butów halowych. Te nie mają wypustek na podeszwie, ale mają bieżnik o zróżnicowanej strukturze, który zapewnia 100% przyczepność. Zarówno halówki, jak i korki, mają wąski krój. To dzięki ich opływowemu kształtowi zapewniają odpowiednią dynamikę gry.
 


Gdzie kupić dobre buty piłkarskie?


Buty przeznaczone do gry w piłkę nożną najlepiej jest kupować w sklepach z ubraniami i akcesoriami sportowymi. To jedyne miejsca, w których buty te są odpowiednio przechowywane, a przede wszystkim, tylko tam zakupimy buty odpowiednio wytrzymałe i wygodne. Koszt zakupu butów piłkarskich nie jest duży. Dobre buty kupimy już za około 100 złotych. Nie warto jest więc kupować tańszej wersji, tylko po to, aby zaoszczędzić 50 złotych. Takie buty mogą zniszczyć się już po pierwszym treningu, a przede wszystkim, mogą być niewygodne. Niewłaściwe odprowadzanie wilgoci, uciskanie palców, za mała amortyzacja może tylko zam zaszkodzić. Przedstawiamy Wam kilka modeli dostępnych w naszym sklepie sporting, które warto zakupić dla aktywnego piłkarza.
 


Adidas F5 TRX TF G65451

buty adidas F5


Wyjątkowe i cieszące oko korki dla miłośników piłki nożnej. Mają dynamiczny i opływowy kształt, który nie zatrzyma żadnego zawodnika. Podeszwa w całości pokryta jest wypukłym bieżnikiem, który zapewnia stabilizację na każdym boisku - również w deszczową pogodę. Wykonane z trwałego materiału odpornego na pękanie i nieprzepuszczającego wody. Od środka wyłożone miękką wkładką, która zapewnia uczucie komfortu.
 


Nike Bomba II 580444 067

buty nike bomba


Ten model to idealny wybór dla zawodników, którzy rozgrywają mecze na halach sportowych. Propozycja od firmy Nike jest wykonana z materiału, który jest odporny na ścieranie i zniszczenia. Wzmocnione na czubku, aby podczas kopania piłki nie powodowały bólu palców. Na języku znajdują się otwory wentylacyjne odprowadzające wilgoć. Od spodu pokryte unikalnym bieżnikiem, który zapewnia przyczepność. Podeszwa nie zostawia śladów na parkiecie.
 


Adidas 11 Questra TRX TF Q23872

buty adidas questra
 


Ten model Adidasa został stworzony z myślą o młodych zawodnikach. Młodzieżowe buty do piłki nożnej posiadają wszystko co niezbędne, aby zapewnić pełen komfort gry. Wykonane z miękkiego materiału, który łatwo dopasowuje się do każdego ruchu. W środku wyłożone są miękkim materiałem i wkładką, które zapobiegają powstawaniu otarć i przegrzania. Cała podeszwa pokryta jest wypustkami przyczepiającymi się do każdej murawy zapewniając stabilizację.