0
Systemy w butach sportowych marki Nike.


Firm Nike ostatnimi czasy stała się jedną z najbardziej wpływowych marek obuwia sportowego. Chociaż może się pochwalić naprawdę bogatą historią, to jednak główną jej część dominuje jeden model butów: Nike Air Max. Charakteryzuje się on unikalnym systemem amortyzacyjnym, który stosuje się od niemal 20 lat. Ale Nike'i to nie tylko Air Max. Sprawdźmy, jakie jeszcze systemy są wykorzystywane w butach Nike.
 

Air Max

Zanim przejdziemy do pozostałych systemów nie możemy zapomnieć o najbardziej popularnym czyli systemie Air Max. Od samego początku Nike próbował stworzyć system amortyzacyjny, który będzie doskonale wspierał każdy nasz krok i będzie chronił kości i stawy przed urazami. Dlatego też, po odkryciu, a w zasadzie udoskonaleniu systemu, na który składały się poduszeczki gazowe, firma zdecydowała się na zaprezentowanie go światu. I to dosłownie. Zmieniono taktykę i zamiast chować system - wyeksponowano go. W podeszwie umieszczono okienko, przez które możemy zobaczyć, jak wygląda podeszwa od środka i jak są amortyzowane nasze ruchy pod piętą. System ten pozwala także na lepsze wybicie się podczas biegania. Za popularnością modelu Nike Air Max stoi jednak nie tylko system, lecz także ich design. Jest nowoczesny i młodzieżowy, a do tego dostępny jest w wielu kolorach.
 

Jednak system Air Max to nie jedyny, jaki Nike stosuje w produkowanym przez siebie obuwiu. W butach tej marki znajdziemy także:

Gore-tex - to specjalny rodzaj materiału, który jest nie tylko wodoodporny, lecz także zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza, a co za tym idzie, odprowadza nadmiar wilgoci, która może powstać podczas intensywnych ćwiczeń.


Arch Support - znajduje się przy śródstopiu i jest to specjalne usztywnienie, które nie krępuje ruchów, ale stabilizuje stopy. Do tego redukuje zbyt dużą ilość ruchów skrętnych, które mogłyby spowodować zbyt duże obciążanie kości i stawów, a tym samym redukuje ryzyko powstania urazów.


Lunarlon - jest specjalnym rodzajem pianki, który wykorzystuje się przy produkcji butów. Dzięki temu waga buta jest mniejsza, ale nie jest ona zyskiwana kosztem wytrzymałości konstrukcji buta.


Dual Fusion - system ten stosuje się w szczególności w modelach przeznaczonych do biegania. Składają się na niego 2 rodzaje pianki umieszczone w podeszwie.


Cushlon - to kolejny system, który umieszczono w podeszwach (zauważcie, że Nike bardzo dba o to, aby nasze stopy zyskały odpowiednie wsparcie). Jego zadaniem jest wspieranie stóp, dzięki czemu nie męczą się one tak bardzo i nie odczuwamy bóli w okolicach mięśni czy stawów.


Dynamic Support - chyba się nie zdziwicie, kiedy powiemy wam, że ten system również znajduje się w podeszwie. Zlokalizowany jest pod piętą czyli w miejscu, gdzie powstaje najwięcej wstrząsów. Dynamic Support ma za zadanie tłumić je i zmniejszać uczucie uderzenia stopy o podłoże.


HyperFuse - to system, który składa się na cholewkę. Jest to połączenie 3 rodzajów materiałów: materiału syntetycznego, skóry syntetycznej, a także specjalnej siateczki tekstylnej. Dzięki takiemu połączeniu cholewka jest wytrzymała oraz zapewnia odpowiedni przepływ powietrza.


Lunarlite - kolejny z systemów amortyzacyjnych. Znajduje się na całej długości podeszwy minimalizując odczuwanie każdego uderzenia stopy o podłoże.


Nike Shox - tak, to kolejny system amortyzacyjny, ale jest on unikalny, bowiem jego konstrukcja opiera się na grupie kolumn, które są bardzo elastyczne, ale jednocześnie wytrzymałe. Odpowiednio sprężynują reagując na twardość podłoża i siłę uderzenia umożliwiając też odpowiednie wybicie podczas biegu.


Nike Free - jest technologią, która działa w taki sposób, jak chodzenie bosą stopą. But zapewnia odpowiednie wsparcie za pomocą podeszwy zewnętrznej i wewnętrznej.

 

W naszym sklepie sportowym znajdziecie wiele modeli butów marki Nike, które posiadają wymienione wcześniej systemy. Wśród nich prym wiodą oczywiście Nike Air Maxy, które posiadamy w wersjach dla kobiet, a także dla mężczyzn. A każdy z nich możecie dobrać do swoich upodobań, bo czeka na Was naprawdę bogata gama wzorów i kolorów.


-11%

BUTY ADIDAS X_PLR BY9259

NOWOŚĆMĘSKI

BUTY ADIDAS X_PLR BY9259

339,00 PLN Cena poprzednia: 379,00 PLN

ZOBACZ

-20%

BUTY ADIDAS EQT SUPPORT BY9623

NOWOŚĆMĘSKI

BUTY ADIDAS EQT SUPPORT BY9623

399,00 PLN Cena poprzednia: 499,00 PLN

ZOBACZ

-36%

BUTY REEBOK CLASSIC LEATHER METALLIC BD5898

WYPRZEDAŻŻEŃSKIBESTSELLER

BUTY REEBOK CLASSIC LEATHER METALLIC BD5898

159,00 PLN Cena poprzednia: 249,00 PLN

ZOBACZ