0


Gdybyśmy mieli wskazać, które buty sportowe są najpopularniejszymi butami ostatnich czasów, to zdecydowanie wskazalibyśmy
Nike’i Air Maxy. Nie ma dnia, żeby w naszych sklepie nie sprzedała się chociaż jedna para. My również należymy do miłośników tych butów, ale i tak cały czas zastanawia nas, w czym tkwi tajemnica sukcesu systemu Air Max?

air max
Jakie są buty Nike Air Max?


Przypomnijmy, czym charakteryzują się buty z serii Nike Air Max. Otóż buty te, są butami uniwersalnymi. Oznacza to, że mogą być noszone podczas każdego rodzaju aktywności. Nie ważne czy biegasz, jeździsz na rowerze czy po prostu potrzebujesz butów do chodzenia na co dzień. W butach Nike Air Max możesz robić wszystko, co tylko zapragniesz. Na dodatek, każdy kto zdecydował się na ich zakup zachwyca się ich designem. To chyba jedyna, tak kolorowa kolekcja butów sportowych: żywe kolory i odważne połączenia to cechy charakterystyczne tej kolekcji. Dzięki nim można stworzyć wyjątkowe stroje, które pobudzają do działania.

nike air max
 


Co to jest system Air Max?


Jednak najważniejszy jest w nim system Air Max. Nie wiecie co to takiego? Już spieszymy z wyjaśnieniem. Otóż Air Max to jedyny w swoim rodzaju system amortyzujący. To właśnie dzięki niemu są tak wygodne. Air Max to unikalna i jedyna w swoim rodzaju poduszeczka gazowa, która reaguje na każdy wstrząs, jaki powstaje podczas chodzenia, biegania czy skakania. Niewłaściwa amortyzacja może doprowadzić do powstawania bolesnych kontuzji. Delikatne ścięgna w nogach mogą zostać nadwyrężone, jeśli będą nieustannie poddawane wstrząsom. Poduszeczka łagodzi je. Co ważniejsze, cały czas pozostaje ona odpowiednio elastyczna i nie zmniejsza się jej działanie.


Zazwyczaj producenci obuwia umieszczają systemy wspierające stopy w środku podeszwy. Nike postanowił to zmienić. Owszem, system Air Max jest schowany w środku podeszwy, a dokładniej pod piętą, jednak możemy go zobaczyć. Nike Air Max to jedyne buty, które posiadają specjalne okienko w bucie, przez które możemy zobaczyć, jak poduszeczka reaguje na nacisk wywierany przez nasze stopy. Jeśli więc nie wiecie, które buty to Air Maxy, szukajcie okienka.
 

nike air max

 

Uwielbiane przez każdego


Wygodne i dobrze się prezentujące - buty marzenie. Nic więc dziwnego, że kochają je ludzie na całym świecie. Nosi je każdy - bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie. Kochają je nie tylko sportowcy, lecz również gwiazdy kina i muzyki. Bardzo często w Air Maxach widywana jest Kourtney Kardashian, a także gwiazda brytyjskiego futbolu Ashley Cole. Z kolei piosenkarka Rita Ora nosi te buty podczas koncertów. Dzięki nim może szaleć i tańczyć na scenie bez obawy o bóle po koncertowe.
 


Uważaj na podróbki!


Niestety, duża popularność tego modelu sprawia, że równie chętnie jest on podrabiany. Musimy bardzo uważać na nieoryginalne pary Air Max’ów. Szeroki wachlarz kolorystyczny utrudnia nam zorientowanie się, czy mamy do czynienia z prawdziwymi Nike’ami czy też z podróbkami. Najlepiej jest w takim wypadku kupować buty wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży (listę znajdziemy na stronie producenta). Zwracajmy też uwagę na to, czy są sprzedawane w oryginalnych opakowaniach. Zawsze możemy też liczyć na pomoc wujka Google - wystarczy, że wpiszemy do wyszukiwarki numer seryjny albo model - jeśli wyniki wyszukiwania będą zgodne z tym, co widzimy, to możemy być pewni, że jest to oryginał. Zwracajcie też uwagę na cenę - Nike Air Maxy nie należą do najtańszych butów, dlatego za mniej niż 150 złotych ich nie kupimy. Szukajcie jednak ofert wyprzedażowych starszych modeli - wtedy oszczędzicie trochę pieniędzy.


Wiecie już dobrze, w czym tkwi sukces systemu Air Max. Jeśli i Wy jesteście miłośnikami tych butów, to nie musimy Was namawiać do kupienia kolejnej pary. A jeśli jeszcze nie macie tego modelu w swojej kolekcji, to najwyższa pora nadrobić zaległości. Zapraszamy do e-sporting.pl, gdzie znajdziecie szeroki wybór butów Nike Air Max - zarówno damskich, jak i męskich. Możecie wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej, dlatego u nas każdy znajdzie coś dla siebie.