0


Moda bywa przewrotna. Kiedyś modne były wszelkie sportowe stroje i dresy, a zaraz po nich maksymalna elegancja, w której dominowały spodnie w kancik i marynarki, a zwieńczeniem stroju było elaganckie, choć nie zawsze wygodne, obuwie. Teraz nastąpiła całkowita zmiana trendów i modne jest łączenie ze sobą różnych stylów. W ten sposób powstała sportowa elegancja, której charakterystycznym elementem są sportowe buty. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu stylowi bliżej.
 


Czym jest sportowa elegancja?


W bardzo dużym skrócie sportowa elegancja polega na połączeniu ze sobą elementów eleganckich ze sportowymi. Przybiera ona jednak bardzo wiele wariantów. Ale w każdej stylizacji występuje niezmienny element garderoby: sportowe buty. Możemy więc spotkać stroje, w których panowie mają na sobie garnitury, ale na stopach mają markowe sportowe obuwie o wyrazistych kolorach. Bo buty przyciągające uwagę to bardzo ważna sprawa. Nie mogą się one zlewać z całym strojem. Przykładem niech będzie Łukasz Zagrobelny - wokalista, który podczas festiwalu w Opolu w roku 2013 wystąpił w czerwonym garniturze oraz niebieskich butach New Balance. Podobny strój wybrał Maciej Musiał, aktor i idol nastolatek, który na swoją studniówkę wybrał elegancki granatowy garnitur oraz buty marki Adidas z serii Basket Profi, które posiadają charakterystyczną cholewką sięgającą za kostkę.

buty adidas basket profi up

 


Sportowa elegancja na wybiegach


Jednak nie tylko ulubieńcy mas pokochali sportową elegancję. Kreacje ze sportowymi butami występowały także na wybiegach podczas najważniejszych pokazów. Temu stylowi nie uległ nawet Karl Lagerfeld, który chociaż sam zawsze prezentuje się w pełnej elegancji, to jednak zadbał o komfort i wygodę swoich modeli i ubrał ich w swoje kreacje oraz buty marki Nike.
 


Fajnie, bo wygodnie


No właśnie, wygoda jest tutaj kluczowym czynnikiem, który sprawia, że ten styl jest tak popularny. Jak dobrze wiemy stroje eleganckie wymagają butów o określonym wyglądzie, dlatego często jedynymi butami, które spełniają te wymagania są lakierki (dla panów) lub wysokie szpilki (dla pań). Jednak w takich butach bardzo łatwo o szybkie zmęczenie nóg. Często wykonane są z one z wysokiej jakości skóry, ale nie zawsze zapewniają one odpowiedni przepływ powietrza, czego nie można powiedzieć o butach sportowych. Te są wykonane z miękkiej cholewki, która odprowadza wilgoć. Dodatkowo utrzymyją stopę w naturalnym ułożeniu, a nie wyginają jej oraz nie gniotą palców, jak damskie buty na obcasach.
 


Zgodnie z trendami


Jak dobrze nam wiadomo producenci obuwia dają klientom to, czego oczekują, dlatego wiele modeli tworzonych jest tak, aby sprostać obecnym trendom. Specjalnie też po to tworzone są różne wersje kolorystyczne. Dlatego też Adidas postanowił odświeżyć swoją dawną kolekcję Adidas Originals i pozostawił ją w tradycyjnych kolorach. Biel oraz czerń pasują do każdego stroju i są eleganckie. Firma Puma z kolei stworzyła linię Drift Cat, które co prawda inspirowane były butami zawodowych kierowców, ale ich opływowy kształt czarny połysk będą pasować do marynarek.


Panie mogą natomiast skorzystać z okazji i zakupić buty zaprojektowane przez Alicia Keys. Jak dobrze wiemy artystka bardzo dużo rusza się podczas swoich koncertów więc potrzebuje wygodnego obuwia. Ale jednocześnie wokalistka jest też fanką elegancji, dlatego wraz z marką Reebok zaprojektowała buty, które mają podeszwę na koturnie i dodają nam kilka centymetrów do wzrostu, ale nadal pozwalają poruszać się stabilnie i chronią kostkę przed skręceniami dzięki wysokiej cholewce. A to wszystko w najmodniejszych wzorach i kolorach prosto z wybiegów.
 

buty reebok alicja keys


Jeśli i Wy jesteście fanami sportowej elegancji to zapraszamy Was serdecznie do zapoznania się z przygotowaną przez nas oferta obuwia sportowego w sklepie internetowym e-sporting.pl, które pasuje nie tylko na sportowe imprezy i treningi, lecz także na bardziej oficjalne uroczystości. Czekają na Was buty Nike, Reebok, Puma, Adidas, New Balance i wiele innych dla kobiet, mężczyzn, a także dzieci.