0


Co kupić dziecku na prezent, kiedy producenci zarzucają nas masą kolorowych i pięknie wyglądających zabawek, które z czasem okazują się mało trwałe i wartościowe? Jak wybrać rzecz, która zadowoli dziecko i jednocześnie spełni oczekiwanie rodziców? Decyzja nie jest prosta. Bez względu na okazje - urodziny, gwiazdka czy dzień dziecka nie chcemy wydawać kroci. Dorośli najchętniej kupowali by tylko zabawki edukacyjne, z kolei dzieci, oczekują typowo rozrywkowych zabawek rodem z bajek. Jak połączyć te wszystkie elementy? Poniżej 5 pomysłów na wyjątkowe i nietuzinkowe prezenty dla dziecka.


Czym kierować się przy wyborze prezentu

Pierwszą rzeczą, którą musimy uwzględnić przed rozpoczęciem swoich poszukiwań jest wiek dziecka - inny prezent sprawimy dwulatkowi a co innego podarujemy jedenastolatkowi. Następnie określ swój budżet. Na rynku dostępne są zabawki nawet po kilkaset złotych, bez ściśle określonej kwoty możemy bezmyślnie wydać sporą kwotę pieniędzy. Określ z jakiej dziedziny chcesz podarować swojemu dziecku prezent - czy ma to być zabawka edukacyjna, rozrywkowa, a może z dziedziny sportu. Podpytaj dziecko jakie ma marzenia, najważniejsze jest to, aby jemu się podobało.


Jeśli jednak nie chcesz po raz kolejny kupować swojemu dziecku nudnego, typowego prezentu, który po niecałym miesiącu zostanie rzucony w kont, zapoznaj się z listą 5 ciekawych i oryginalnych pomysłów na prezent dla dziecka.


  1. Zabawny plecak

To połączenie zabawy z praktycznością. Wybierz plecak z ulubioną postacią z bajki, a twoje dziecko oszaleje z radości. Rzecz na pozór zwykła, ale trafnie dobrana będzie efektownie wyglądać i wyróżniać się z tłumu. Malec będzie mógł zabierać plecak do przedszkola jak i na piesze wycieczki z rodzicami. Posiadanie własnego plecaka rozwija zdolności organizacyjne, dziecko będzie mogło zabierać i mieć przy sobie ulubione rzeczy. Jest to o tyle trafiony prezent dla dziecka, że uczy go odpowiedzialności, dbania i pilnowania własnych rzeczy.


  1. Sztalugi i farby

Rozwijanie zdolności plastycznych i wyobraźni dziecka jest niezwykle ważnym elementem w całym dorastaniu. Dlatego świetnym pomysłem na prezent będzie zakup sztalug i farb. Możesz kupić je już kilku letniemu dziecku, a prezent posłuży nawet przez kilka lat, ponieważ sztalugi mają regulację stopnia wysokości. Jeśli dziecko wykaże zainteresowanie, możesz zapisać je na kurs malowania. Zabiera się na niego własne sztalugi i maluje w grupie pod okiem instruktora. Kto wie, może odkryjesz niemały talent u swojej pociechy.


  1. Buty sportowe

Niezależnie od wieku, dzieci uwielbiają biegać, bawić się, skakać, tańczyć. Chłopcy większość czasu najchętniej spędzali by na graniu w piłkę, dlatego idealnym pomysłem na prezent będą buty sportowe, o których marzy większość z nich. Wybierz ciekawy, wyróżniający się model, dostosowany do preferowanego przez twoje dziecko sportu, np. takie: http://e-sporting.pl/buty-adidas-predito-instinct-m17686,40,5764,5302. Taki prezent ucieszy raczej starsze dzieci i na pewno dodatkowo zmotywuje je do uprawiania sportu. Dodatkowo uchronisz dziecko przed niepotrzebnymi kontuzjami.


  1. Karnet na zajęcia

Jeśli twoje dziecko jest typem sportowca, cały czas tańczy, biega, albo śpiewa, kup mu karnet na oryginalne zajęcia. Wybór jest duży, jeśli jednak nie chcesz aby było to coś banalnego, wykup mu lekcje jazdy konnej, baletu, lub jakiegoś orientalnego języka. Dzięki takiemu prezentowi twoje dziecko zyska nowe umiejętności, a być może odkryje w sobie pasje na całe życie. Pamiętaj, aby nie zmuszać dziecka do uczestnictwa w takiej rozrywce, ponieważ może go to tylko zniechęcić.


  1. Wycieczka

Jednym z najlepszych prezentów, jakie możesz podarować swojemu dziecku są wspomnienia. Dlatego zamiast kupować rzeczy, które prędzej czy później odejdą w zapomnienie, zorganizuj jednodniową wycieczkę do wymarzone miejsca. Zaplanuj atrakcje i cały plan działania, uwzględniając drobne przyjemności, jakie jak lody czy kino. Cały dzień spędzony razem z rodzicami na najmilszych rzeczach upamiętnij fotografiami, aby wspomnienia zostały z wami jak najdłużej.


Dzięki powyższej liście na pewno nie rozczarujesz swojego dziecka niechcianym prezentem. Jeśli spodobał ci się pomysł zakupu butów sportowych, więcej modeli znajdziesz na e-sporting.pl.