0

Zawartość koszyka:

Razem: 0 PLN
Fakty o New Balance, których nie znałeś.

 

Marka New Balance skutecznie pozycjonuje się wśród takich gigantów oferujących obuwie sportowe jak: Adidas, Nike, Puma, Reebok. Zawdzięcza to charakterystycznemu designowi oraz dbałości o zastosowanie najlepszej jakości materiałów i solidnego wykończeniu. Dlatego wśród fanów marki znajdują się m.in. Barrack Obama, Steve Jobs i Kanye West. 

New Balance to także Twoja ulubiona marka i chcesz poznać kilka szczegółów, które jej dotyczą? 

Od samego początku New Balance zachowało ciekawą technikę jeśli chodzi o promowanie marki. Firma niczego nie sponsorowała. Chciała, aby ludzie nie kojarzyli ich produktów z reklam, ale sami odkryli wartość obuwia dzięki niepowtarzalnej wygodzie i komfortowi.

Produkt New Balance miał bronić sam siebie, ze względu na przywiązanie do detali i niezwykłą staranność produkcji. W miarę jak wzrastała popularność obuwia celebryci chętnie zaczęli je nosić, co jednak nie było intencją firmy. Jednym z pierwszych fanów New Balance na naszym rodzimym gruncie był Kuba Wojewódzki.

 

Przede wszystkim jakość 

Pierwszymi szeroko rozpoznawalnymi butami New Balance były Trakcstery. Co zaskakujące model ten był oferowany nie tylko w różnych rozmiarach na długość, ale także szerokość. Dzięki temu klient mógł doskonale dopasować obuwie do swojej stopy.
Cyfry podawane przy rozmiarówce oznaczały długość buta, natomiast litery jego szerokość.

 

jakość butów new balance


Sprzedawcy mieli ogromne problemy z dostosowaniem innowacyjnego pomysłu wybierania przez klientów szerokości butów New Balance, ponieważ wiązało się to ze skomplikowaniem całego procesu zakupowego tenisówek. Chciano uzyskać sprzedaż masową, a nie tak jak w tym przypadku doprowadzić do zbyt głębokiej personalizacji butów.
Głównym priorytetem New Balance była jakość. Firma wielokrotnie podkreślała to także przy udziale swojego szefa – Jima Davis’a, którego wypowiedź: „Pokaż mi biegacza, którego buty nie pasują, a ja pokażę ci przegranego.” 

 

Proste logo, wielki przełom

 • Rozpoznawalna „eNka” na butach New Balance pojawiła się dopiero w latach 70-tych ubiegłego wieku. Razem z wypuszczonym wtedy na rynek modelem 320.
 • Zanim zostało zaprojektowane logo firmy New Balance napotykało na trudności związane z odrębnością marki. Obuwie to było jednoznacznie kojarzone z istniejącymi już wtedy na rynku producentami obuwia.
 • Model 320 z charakterystycznym „N” na boku, był także … najlepszym butem biegowym w tamtym okresie w kategoriach: komfort i jakość. Konsekwentnie z założeniami marki buty te nie były promowane przez gwiazdy sportu lecz przez parę sympatycznych staruszków Ma i Pa Balance.
 • Dzięki zastosowaniu tzw. Brand heroes marka osiągnęła swój cel – stała się przyjazna dla wszystkich.
 • Co spowodowało że modele New Blance posiadają w swojej nawie liczby i litery? Chciano, aby konsumenci wyrabiali swoje zdanie na podstawie odczuć związanych z użytkowaniem obuwia a nie ze względu na ich nazwę.
 • Wielokrotnie New Balance spotykało się z opinią, że logo butów będzie myliło je z konkurentem tj. firmą Nike. Takie skojarzenie w owym czasie nie było złym zabiegiem. Nike miało wtedy znacząco wyższą pozycję na rynku niż New Balance. 

    
Z myślą o biegaczach

Pierwszymi butami biegowymi firmy New Balance były 620. Kosztowały 50 dolarów i były wtedy najbardziej zaawansowanym butem na świecie. 

    
Znani uwielbiają New Balance

 • Fanem New Balance był Bill Clinton. Regularnie uprawiał jogging w modelu 1500.
 • New Balance to marka, którą uwielbiał Steve Jobs. Jego ulubionymi butami był model 992.
 • New Balance nosił Mos Def – często widziano go w modelu 574.
 • Kolejnym znanym raperem, który pokochał New Balance był Kanye West. W 2009 roku widziano go często w 998-kach.
 • Przygodę z New Balance miał też Pharrell. Wzorował się na Mos Defie i również nosił model 574.
 • New Balance tuż przed wyborem na drugą kadencję prezydenta Barracka Obamy wyprodukowało dla niego specjalną parę butów. Ich wyjątkowość polegała na tym, że buty były proste, w szarym kolorze i miały napis: „Prezydent Barrack Obama”. 
 • W tym roku New Balance wystartowało z nową serią: skateboarding.


Zatem jeżeli szukacie odpowiedniego obuwia dla siebie i chcecie wyróżniać się w tłumie to koniecznie musicie mieć w swojej szafie buty New Balance od SPORTING!

 

Zobacz więcej:

 

 


-26%

KOSZULKA MĘSKA 4F CZARNO SZARA H4Z17 TSM001 1945

NOWOŚĆMĘSKI

KOSZULKA MĘSKA 4F CZARNO SZARA H4Z17 TSM001 1945

29,00 PLN Cena poprzednia: 39,00 PLN

ZOBACZ

-40%

BUTY CATERPILLAR COLORADO PLUS P102035

NOWOŚĆŻEŃSKI

BUTY CATERPILLAR COLORADO PLUS P102035

299,00 PLN Cena poprzednia: 499,00 PLN

ZOBACZ

-16%

BUTY NIKE JORDAN ECLIPSE BG 724042 010

WYPRZEDAŻŻEŃSKI

BUTY NIKE JORDAN ECLIPSE BG 724042 010

319,00 PLN Cena poprzednia: 379,00 PLN

ZOBACZ

-11%

WOREK ADIDAS GYMSACK TREFOIL BK6726

NOWOŚĆ

WOREK ADIDAS GYMSACK TREFOIL BK6726

49,00 PLN Cena poprzednia: 55,00 PLN

ZOBACZ