0


Każdemu rodzicowi zależy na tym, by jego dziecko było szczęśliwe i bezpieczne. Maluchy lubią ruch na świeżym powietrzu i trzeba zapewnić im wygodne, solidne obuwie, które nie tylko zagwarantuje komfort podczas użytkowania, ale też będzie wspierać szeroko rozumiany rozwój dziecka.

 

Jakie buty dla dziecka wybrać?

Współczesny rynek markowego obuwia sportowego oferuje wiele różnorodnych modeli dla najmłodszych: http://e-sporting.pl/produkty/pl/dziecko,39,5765. Tak znane marki, jak Adidas, Kappa, Puma, Nike, New Balance, czy Reebok, dokładają wszelkich starań, by zapewnić malcom bezpieczeństwo, wygodę i modny wygląd. W tym gąszczu ofert każdy rodzic może czuć się nieco zagubiony. Co wybrać? Na co zwracać największą uwagę? Przede wszystkim wybierzmy buty, dostosowane do wieku i stopnia aktywności dziecka. Jeśli maluch od najmłodszych lat uprawia jakąś dyscyplinę sportową, niezbędne będzie profesjonalne obuwie sportowe, ale jeżeli poszukujemy obuwia, w którym dziecko będzie mogło swobodnie biegać po podwórku i bawić się na placu zabaw, wystarczą uniwersalne buty sportowe. Zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego wykonane jest obuwie: powinno być na tyle miękkie, by nie ograniczać swobody ruchów, a jednocześnie na tyle sztywne, by zapewniać ruchliwym stópkom stabilność. Bardzo ważna jest również podeszwa: musi być wykonana z odpowiedniej grubości, elastycznych materiałów i posiadać żłobienia, które zagwarantują prawidłową przyczepność do podłoża. Jeśli malec uczy się właśnie samodzielności i nie znosi pomocy przy ubieraniu się, koniecznie wybierzmy buty, zapinane na rzepy.

 


Jakość obuwia

Kupowanie butów dla dziecka to nie lada wyzwanie. Nie dość, że należy zwrócić uwagę na szereg czynników, decydujących o tym, czy obuwie będzie użyteczne, to jeszcze trzeba zadecydować, czy wybierzemy markowe obuwie, czy tańsze odpowiedniki. Dziecięce buty sportowe renomowanych marek będą droższe, ale zagwarantują dziecku najwyższą jakość, pełen komfort użytkowania i sprawią, że dziecko będzie bezpieczne, nawet podczas najbardziej zwariowanych harców na świeżym powietrzu. Tańsze buty to nie tylko wątpliwej jakości materiały, przyczyniające się do pocenia się stóp, powstawania bolesnych otarć i powodujące szybkie zużycie się obuwia, ale także brak pewności co do ich prawidłowej stabilizacji stopy, amortyzacji podeszwy i właściwości antypoślizgowych. Lepiej kupić dziecku buty Adidas, albo – cieszące się coraz większym uznaniem wśród rodziców – buty Kappa i mieć pewność, że dajemy dziecku to, co najlepiej wesprze jego rozwój, niż mieć później wyrzuty sumienia z powodu skręconej kostki malca, czy pogłębiającego się płaskostopia.

Najlepsze dziecięce buty sportowe

Dziecięce buty sportowe to oferta bardzo bogata i zróżnicowana. Rodzice chętnie wybierają obuwie kolorowe, z motywami bajkowymi, które dzieci ochoczo noszą. Dużą popularnością cieszą się dziecięce buciki New Balance, będące połączeniem kilku najmodniejszych kolorów, zapinane na rzepy, posiadające specjalne wzmocnienia na palcach i pięcie. Marka oferuje obuwie w wersjach kolorystycznych dla chłopców i dla dziewczynek. Wśród małych księżniczek największym uznaniem cieszą się śliczne, różowiutkie New Balance KV620PVP. Dzieci nietrudno przekonać też do noszenia butów Reebok Mini Realflex 4.0 w soczystych barwach, które doskonale amortyzują stopę podczas biegu. To propozycja dla najbardziej ruchliwych pociech! Latem najchętniej kupowane dziecięce buty sportowe to kultowe klapki Crocs: wygodne, praktyczne i w pięknych kolorach.

Chcesz kupić swojemu dziecku niezawodne buty sportowe? Najlepszych modeli szukaj na http://e-sporting.pl/.