Twój ulubiony sklep w sieci...
0


Sportowe obuwie na dobre zagościło w codziennych stylizacjach. Obecnie nie trzeba być wielkim miłośnikiem sportu, by nosić buty sportowe renomowanych marek. Jeśli jesteś żyjącą aktywnie kobietą i uwielbiasz fitness, powinnaś jednak posiadać odpowiednie obuwie, które zwiększy efektywność treningów i uchroni Cię przed ewentualnymi urazami.

najlepsze buty na fitness

Buty sportowe – jedne do wszystkiego?

Skłonność do oszczędzania sprawia, że wiele osób nabywa jedne, solidne buty sportowe, uważając, że dobry model obuwia będzie odpowiedni do wszelkiego rodzaju aktywności. Takie myślenie jest jednak błędne, ponieważ buty na fitness muszą odznaczać się zupełnie innymi cechami niż typowe buty miejskie czy do biegania. Jeśli poważnie myślimy o jakiejś aktywności fizycznej, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt – w tym także profesjonalne obuwie stworzone z myślą o konkretnej dyscyplinie sportowej. Od tego zależy nasz komfort podczas treningów, a także nasze bezpieczeństwo.

Jak wybrać buty do fitnessu?

Przeglądając damskie buty sportowe, na przykład na stronie sklepu internetowego e-SPORTING, łatwo zauważyć, że oferta obuwia sportowego jest bardzo zróżnicowana. Jak zatem wybrać odpowiednie buty do fitnessu? Czym kierować się podczas zakupów? Damskie buty do treningu aerobowego muszą posiadać przede wszystkim trzy główne cechy: muszą być lekkie, dobrze przylegać do stopy i stabilizować ją oraz odznaczać się doskonałą przyczepnością podeszwy do podłoża. Odpowiednią stabilizację zapewni cholewka nad kostkę, stosunkowo sztywny zapiętek oraz sznurówka, która pozwala na lepsze dopasowanie buta do stopy niż zapięcie na rzep. Lekkość jest wynikiem zastosowania właściwych materiałów oraz odpowiednio cienkiej podeszwy buta, natomiast za przyczepność do podłoża odpowiada podeszwa, która powinna być wykonana z dobrze trzymających się gruntu surowców; dodatkowo może posiadać specjalne rowki i wypustki, zwiększające tarcie. Inne cechy, które powinny posiadać damskie buty sportowe – nie tylko przeznaczone do fitnessu – to oddychający materiał, zdolność odprowadzania wilgoci, prawidłowa amortyzacja stopy i nowoczesny design.

damskie buty treningowe

Jakie damskie buty treningowe wybrać?

Wybierając buty do fitnessu, można odczuć przytłoczenie nadmiarem dostępnych na rynku propozycji. Najbezpieczniej jest wybierać modele oferowane przez renomowane marki, które są liderami na rynku obuwia sportowego. Damskie buty Reebok, które świetnie sprawdzą się podczas treningu kardio, to m.in. Reebok Princess, Reebok Realflex Speed 3.0 czy model F/S Hi. Również damskie buty Nike doskonale nadają się do fitnessu, szczególnie polecane są modele: Nike Air Max Trax i Nike Capri Leather. Wszystkie wymienione modele to damskie buty treningowe odznaczające się precyzyjnym wykonaniem, zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz modnymi fasonami.

Wygląd butów ma znaczenie!

Nie jest prawdą, że wygląd damskich butów sportowych jest sprawą drugorzędną. Powszechnie wiadomo, że nasz wygląd i samoocena mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Aby uprawiać sport, trzeba mieć skąd czerpać pozytywną energię – dlaczego nie wykorzystać do tego przeświadczenia o swojej atrakcyjności? Współcześnie modele damskiego obuwia treningowego są bardzo zróżnicowane pod względem stylu i zastosowanej kolorystyki. Każda pani z pewnością znajdzie propozycję idealną dla siebie i to bez względu na to, czy jest miłośniczką soczystych, neonowych barw czy klasycznej bieli.


Szukasz idealnych i niezawodnych butów do fitnessu? Znajdziesz je w sklepie http://e-sporting.pl/.