0


Coraz większa liczba naszych rodaków zdaje sobie sprawę, że idealną sylwetkę i dobry stan zdrowia można sobie zapewnić między innymi poprzez aktywność fizyczną. Osoby, które każdą wolną chwilę spędzają przed telewizorem lub komputerem, na pewno tego celu nie osiągną. Jednym z najlepszych sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu jest bieganie. Do biegania potrzebne są jednak buty, które zapewnią komfort, bezpieczeństwo, a także zminimalizują ryzyko urazów.

  


Dlaczego biegacze muszą wybierać specjalne buty?

Wśród obuwia przeznaczonego do biegania bardzo dużą popularnością cieszą się buty New Balance. Buty do biegania powinny być nie tylko wygodne, muszą także zapewniać właściwą amortyzację stawom i stopom biegacza. Tak dobrane buty sprawią, że bieganie będzie prawdziwą przyjemnością, a do tego będzie bezpieczne. Dzięki odpowiednio dobranym butom ryzyko odniesienia kontuzji spadnie do minimum. Wspomniane buty produkowane są zarówno w wersji dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Dzięki temu każda osoba, która chce biegać, wybierze model, który będzie dla niej idealny. Takie warunki spełniają buty, które oferuje między innymi internetowy sklep e-sporting.pl.

Historia butów New Balance

Pierwsza para butów powstała w roku 1939. Ich producentem był William J. Riley. Zwrócił on uwagę na to, że robotnicy noszą w pracy bardzo niewygodne buty, które są przyczyną problemów ze stopami. Pierwsze buty New Balance, które były specjalnie przeznaczone do biegania, powstały dla bostońskiego klubu sportowego. Wykonano je ze skóry kangurzej, a ich cena przyprawiała o zawrót głowy – kosztowały siedem dolarów.

Kiedy buty stały się sławne?

Sławę przyniósł butom słynny bieg Reddish Road Race w Jamaica Plain w 1940 roku. W butach zdecydował się pobiec jeden z członków bostońskiego klubu, Dan McBride. Od tego biegu ilość produkowanych butów stale rosła, wzrastała także ich popularność. Obecnie są znane biegaczom z całego świata, a od niedawna dostępne także w Polsce.

Duży wybór wzorów i kolorystyki

Jednym z atutów butów New Balance jest bardzo szeroka kolorystyka. Są to buty idealne dla osób, które poszukują ciekawego i wesołego obuwia do biegania. Sprzedawane obecnie buty New Balance nawiązują stylistyką do bardzo modnego stylu retro. W butach marki New Balance chodził Steve Jobs, nosił je także najsłynniejszy lekarz z amerykańskiego serialu, doktor House. Buty, które zakładali obaj panowie, były bardzo proste, brak w nich było niepotrzebnych zdobień i udziwnień. Ale osoby, które chcą się wyróżnić spośród innych biegaczy, śmiało mogą wybrać neonowe kolory. Nie brakuje także modeli w kolorze różowym czy niebieskim, bez trudu wybierzemy także buty w jasnych lub w ciemnych kolorach. Kolorystyka butów jest ogromna - paleta barw przyprawia o zawrót głowy. Jednak umożliwia to wybranie modelu, który najlepiej będzie odpowiadał gustom i oczekiwaniom klientów.

Dodatkowe zalety

O wyjątkowych zaletach butów New Balance nie świadczy jednak ich bogata kolorystyka, ale amortyzująca wstrząsy podeszwa. Dzięki takiej podeszwie w butach możemy czuć się bezpiecznie. Podeszwa tłumi wstrząsy na każdym rodzaju podłoża, po którym biegamy - nawet po betonie.


Do zalet należy zaliczyć także sposób, w jaki zostało wykonane wiązanie butów New Balance. Jest ono zaprojektowane tak, że każdy idealnie dopasuje je do swojej stopy. W efekcie nie będzie się ona przesuwać w bucie w trakcie biegania. Dzięki temu ryzyko zwichnięcia lub skręcenia stawu skokowego jest ograniczone do minimum. W butach New Balance nie tylko świetnie się biega, ale także chodzi.


Szeroki wybór butów biegowych firmy New Balance znajdziesz na stronie: http://e-sporting.pl/produkty/pl/marki/buty-new-balance,39,5832.