0
Najdroższe buty w historii.

 

 

Buty sportowe wymagają zastosowania bardziej zaawansowanej technologii. Dlatego też ich cena jest wyższa. Wiele osób uważa, że cena butów sportowych jest za wysoka. Jednak w większości przypadków jest ona całkowicie uzasadniona. No właśnie, w większości. Zdarzają się modele, których cena dosłownie zwala z nóg. Tym razem sprawdzimy, które z dotychczas wyprodukowanych butów były najdroższymi egzemplarzami.

Zaczniemy od pary butów, których cena to 135 tysięcy funtów czyli ponad 700 tysięcy złotych! Wow! Za tyle można kupić wspaniały apartament w dużym mieście lub wybudować duży dom. Skąd więc taka cena za buty? Była to para, która należała do Johna Terry’ego, zawodnika angielskiej reprezentacji w piłce nożnej. Buty te zostały zaprojektowane specjalnie dla niego i charakterystyczne w nich były inkrustowane kamienie (w sumie 2374 kamienie szlachetne) z czego 84 z nich to były diamenty osadzone w białym złocie. Podobne pary posiadali też Rio Ferdinand i Wayne Rooney. Jednak wróćmy do butów Terry’ego. Cena za nie jest taka wysoka, ponieważ zawodnik postanowił wystawić je na aukcję charytatywną. Byłaby to nie lada gratka dla wielbicieli zawodnika (zwłaszcza że piłkarz miał je na sobie podczas meczu Anglia-Białoruś w roku 2009), gdyby nie cena. Jednak mimo całej wyjątkowości tych butów, nie jesteśmy przekonani, czy chcielibyśmy je kupić. W końcu były używane...

Teraz zejdziemy trochę z pułapem cenowym, ale nadal ceny będą przyprawiać nas o zawrót głowy. Zatem usiądźcie i zobaczcie, jak drogie mogą być sportowe buty.
 

Nike Air Max 1 X Parra “Albert Heijn”

O tym, że buty z serii Nike Air Max są popularne wiemy doskonale. Ich wyjątkowy design i bogactwo kolorów zachwyca, ale nie sądziliśmy, że spotkamy kiedyś ten model za 7 tysięcy dolarów. Model ten powstał w wyniku współpracy z Pierem Parra, holenderskim artystą grafikiem i ilustratorem. Co w nich takiego wyjątkowego? Kolorystyka. Bo barwy, które widzimy, mają się kojarzyć z holenderską siecią supermarketów “Albert Heijn”. Pomarańczowy, biały i niebieski to barwy tej sieci i trzeba przyznać, że na butach Nike Air Max prezentują się całkiem nieźle. Jednak w 2005 roku, kiedy premiera tego modelu zbliżała się wielkimi krokami, sklepy Albert Heijn zmieniły swoje barwy. W efekcie model ten wycofano z dalszej produkcji, a na rynek trafiły raptem 24 pary z podpisem artysty.

 

buty nike air max 1 albert heijn

buty nike air max 1 albert heijn
 źródło: youtube.pl
 

Nike Air Max 1 X Parra “Amsterdam”

Kiedy Parra projektował model “Albert Heijn”, równocześnie pracował też nad modelem “Amsterdam”. To właśnie na rzecz tego modelu Nike postanowił wycofać ze sprzedaży model “Albert Heijn”. Ten już jest tańszy. Kosztuje raptem 5 tysięcy dolarów. Model ten powstał w dwóch wersjach kolorystycznych. Oczywiście to przyciągnęło kolekcjonerów, zwłaszcza że różniły się one od siebie nie tylko kolorami, ale też podpisem projektanta. I podobnie jak w przypadku modelu “Albert Heijn” powstały raptem 24 sztuki. Wszystkie trafiły do rodziny i przyjaciół. Wkrótce Nike postanowił wyprodukować jeszcze ok. 250 sztuk. Były dostępne w rozmiarach US11,5 i większych. Jednak te, które trafiły do sprzedaży detalicznej nie posiadały podpisu Parry. W związku z tym ich cena spadła … do zaledwie 2 tysięcy dolarów za parę.

 

buty nike air max 1 amsterdam
 buty nike air max 1 amsterdam
źródło: pinterset.com
 
 

Na pewno Nike Air Maxy stworzone przez Parra są wyjątkowe, ale czy warto płacić za unikalną wersję kolorystyczną. Ceny, które Wam zaprezentowaliśmy całkowicie nas zdziwiły. Znacząco różnią się od pierwszej ceny butów marki New Balance (pierwsze modele były sprzedawane po 7 dolarów za parę). I chociaż poszczególne modele na pewno są wyjątkowe, my pozostajemy przy zdaniu, że grunt to rozsądek. Dlatego w naszym sklepie e-sporting.pl znajdziecie buty, które są w rozsądnych i przystępnych cenach. Bez względu na to czy są to buty damskie, męskie czy dziecięce. U nas, obuwie takich marek jak Adidas, Puma, Nike, Reebok, Crocs, Converse czy New Balance znajdziecie również w wyjątkowych promocjach. Sprawdź już dziś i nie zwlekaj z zakupem.

 


-30%

BUTY NIKE AIR FORCE 1 314195 113

WYPRZEDAŻ

BUTY NIKE AIR FORCE 1 314195 113

299,00 PLN Cena poprzednia: 429,00 PLN

ZOBACZ

-23%

BUTY ADIDAS SUPERSTAR C77154

WYPRZEDAŻBESTSELLERREKOMENDACJA SPRZEDAWCY

BUTY ADIDAS SUPERSTAR C77154

269,00 PLN Cena poprzednia: 349,00 PLN

ZOBACZ

-55%

BUTY VANS HUNTLEY VN-0 XKTFLI

WYPRZEDAŻ

BUTY VANS HUNTLEY VN-0 XKTFLI

99,00 PLN Cena poprzednia: 219,00 PLN

ZOBACZ

-33%

BUTY CMP JUNIOR RIGEL MID TREKKING SHOES WP 3Q12944 84BD

PROMOCJA

BUTY CMP JUNIOR RIGEL MID TREKKING SHOES WP 3Q12944 84BD

199,00 PLN Cena poprzednia: 299,00 PLN

ZOBACZ