WYPRZEDAŻ ORYGINALNYCH BUTÓW SPORTOWYCH
0


Zimowa aura powoli opuszcza nasz kraj i niedługo zadomowi się u nas wiosna. Razem z nią na tysiące boisk wybiegną fani piłki nożnej spragnieni rozgrywek na świeżym powietrzu. Specjalnym typem obuwia stworzonym właśnie do grania w piłkę nożną są popularnie zwane korki. Buty tego typu nie tylko zawierają specjalne wzmocnienia oraz rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo stopom, które podczas gry narażone są na urazy. ale też gwarantują lepszą przyczepność i równowagę na płycie boiska.

buty piłkarskie
 


Wybór korków nie jest prostym zadaniem. Oprócz wyglądu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich stabilność, wygodę oraz dopasować je do stopy, tak aby zawodnik prawie nie czuł, że ma je na nogach.
 


3 podstawowe klasy korków piłkarskich


Aby w zalewie butów przeznaczonych do kopania piłki wyłowić te najlepsze, producenci postanowili podzielić korki według 3 różnych kategorii. I tak korki dzielimy na klasę:


  • niską;

  • średnią;

  • wysoką.


Mimo, że czasami buty te nie różnią się na pierwszy rzut oka, to należy znać ten podział, aby zakupiony przez nas produkt odpowiadał jak najlepiej naszym wymaganiom.


Korki klasy niskiej


Nie oznacza to, że korki są słabej jakości, a jedynie określa cele do których mogą być wykorzystane. W tym przypadku chodzi o rekreację oraz sporty amatorskie.


Korki klasy średniej


Służą do treningu o średniej intensywności. Cechują się użyciem lepszej jakości materiałów oraz wzmocnieniem podeszwy.


Korki klasy wysokiej


To buty przeznaczone do grania podczas meczy. Cechują się najwyższą jakością oraz posiadają systemy utrzymujące stopę gracza w bezpiecznej pozycji. Wiodące na rynku firmy skutecznie wdrażają i opracowują technologie zapewniające lepszą kontrolę nad piłką oraz amortyzację stopy, co szczególnie przydaje się podczas grania na utwardzonej nawierzchni.
 


Rodzaj boiska ma znaczenie


Wybór według powyżej przedstawionych klas jest bardzo ważny, co nie oznacza że gdy wybierzemy obuwie najwyższej klasy wszystkie inne czynniki możemy pominąć. Należy zaznaczyć, że kupując sportowe obuwie powinniśmy mieć na uwadze rodzaj powierzchni po której zamierzamy się poruszać.

Do gry na boiskach halowych, trawiastych czy utwardzonych nie ma uniwersalnych butów. Nawet najlepszej jakości i najdroższe korki nie sprawdzą się podczas meczy na hali i przemoczonej murawie. Wybór obuwia bez uwzględnienia podłoża przyczyni się nie tylko do spadku naszej efektywności, ale też spowoduje szybsze niszczenie obuwia.


Należy zapamiętać, że korki przeznaczone są na boiska trawiaste.

Grając na sztucznej nawierzchni najlepiej zakupić torfówki.

Wkręty zapewnią graczowi stabilność podczas trudnych warunków atmosferycznych np. wtedy gdy boisko jest mokre a nawet zamarznięte.
 


Wybór cholewki nie jest bez znaczenia


W tej kategorii mamy do wyboru 2 rodzaje cholewki – wykonaną z materiałów syntetycznych oraz skóry naturalnej. W tym przypadku główną rolę odgrywają preferencje użytkownika. Skóra naturalna wymaga lepszej pielęgnacji i jednocześnie wydaje się delikatniejsza i wygodniejsza. Wybierając cholewkę skórzaną należy mieć na uwadze, że zazwyczaj podlega ona drobnym odkształceniom i często ulega „rozbiciu” nawet o 0,5 cm. Materiały syntetyczne nie dość, że obecnie wykonywane są z wysoką starannością to mogą być równie wygodne co naturalna skóra. W tym przypadku wybór zależy jedynie od własnych preferencji.
 


Pozycja na boisku


Paradoksalnie element ten odgrywa nie mniejszą rolę niż rodzaj nawierzchni boiska oraz materiał butów w których zamierzamy grać.

Buty bramkarzy oraz obrońców narażone są na liczne uszkodzenia podczas gry w defensywie.

Zawodnicy grający na linii pomocy będą wymagali od obuwia doskonałego dopasowania do stopy, dzięki osiągną większa kontrolę podczas prowadzenia piłki.

Napastnikom zależy na szybkiej reakcji oraz lekkości obuwia przez co przeprowadzą szybkie akcje pod bramką przeciwnika.


Różnorodność obuwia sportowego oferowanego przez producentów z pewnością nie ułatwia wyboru, nie mniej jednak warto mieć na uwadze przedstawione przez Nas wskazówki. Myśląc o piłkarzach wybierajmy obuwie, które dostosuje się do kształtu stopy oraz zapewni wygodę i bezpieczeństwo.