0


Coraz więcej Polaków stawia na aktywny tryb życia. Najchętniej wybieraną dyscypliną sportową jest jogging, który nie tylko rzeźbi sylwetkę i pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale jednocześnie wspaniale dotlenia organizm i pozytywnie wpływa na nastrój, niwelując stres i napięcie. Aby jednak nie okazało się, że szybko zniechęcimy się do mody na bieganie, należy przygotować odpowiedni, wygodny strój, a przede wszystkim – dobre, niezawodne obuwie.

buty do biegania
 

Buty sportowe czy do biegania?


Niestety wiele osób uważa, że buty do biegania i buty sportowe to synonimy. Przez to nierzadko zaczynamy przygodę z joggingiem od doboru złego obuwia, a liczne urazy lub brak komfortu podczas biegu powodują, iż szybko się zniechęcamy do tego pięknego sportu. Wybierając obuwie, warto mieć na uwadze, że buty sportowe to pojęcie znacznie szersze niż buty do biegania. W ich obrębie znajduje się obuwie różnego typu, które jest przeznaczone do uprawiania rozmaitych dyscyplin sportowych. Chcąc biegać efektywnie i bezpiecznie, musimy zainwestować w odpowiednie obuwie.Jak wybrać dobre buty do biegania?


Na rynku istnieje mnóstwo modeli obuwia do joggingu, szeroki wybór znajduje się na stronie: http://e-sporting.pl/produkty/pl/przeznaczenie/buty-do-biegania,39,5940. Wśród nich królują oczywiście buty Adidas i buty Reebok, które są cenione za swoją wysoką jakość. Jak wybrać tę idealną parę obuwia, która spełni wszystkie nasze wymagania?


Po pierwsze, kluczową kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Nabywając buty do biegania, trzeba mieć świadomość, że stopa w czasie wysiłku nieznacznie się rozszerza, a ponadto podczas biegu przesuwa się nieco do przodu. Z tego powodu należy wybrać takie, które będą minimum o pół rozmiaru (a najlepiej o cały) większe od obuwia, w którym chodzimy do pracy czy szkoły. Zapasowa przestrzeń dla stopy wewnątrz buta to ochrona przed powstawaniem otarć, odcisków oraz urazów palców i paznokci.


Drugą istotną sprawą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając buty do biegania, jest ciężar naszego ciała. Z reguły damskie buty do biegania są lżejsze i bardziej miękkie w porównaniu do ich męskiej wersji, ponieważ kobiety mają drobniejszą niż mężczyźni budowę ciała. Jednak przecież także wśród mężczyzn znajdziemy osoby o wątłej budowie – najlepiej zatem kupować buty renomowanych marek, np. buty Nike, ponieważ producenci obuwia sportowego, którzy są liderami na rynku, najlepiej znają potrzeby nabywców i potrafią im sprostać. Decydując się na markowe buty, zyskujemy pewność, że nabędziemy obuwie wykonane profesjonalnie, dostosowane do biegania, a tym samym wytrzymałe i niezawodne.


Bardzo ważne jest także to, aby wybrać buty przeznaczone do stosowania na konkretnym podłożu: buty dedykowane biegaczom, którzy preferują bieg po naturalnych, miękkich ścieżkach są twardsze i sztywniejsze, natomiast buty do biegania po utwardzonej powierzchni odznaczają się większą elastycznością i miękkością. Obecnie na rynku obuwniczym można znaleźć buty dostosowane do biegania po różnego typu powierzchniach.

modne buty do biegania

Profesjonalne, ale i modne!


To, jak wyglądamy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Poza tym, jeśli nabędziemy modne i pięknie wyglądające buty, będziemy mieć zdecydowanie silniejszą motywację, by zakładać je do codziennego treningu. Niebanalne obuwie sportowe nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, męskie buty do biegania także występują w rozmaitych wzorach, fasonach i kolorach. Jeśli wybierzemy kultowe buty do joggingu, z powodzeniem możemy je nosić także do codziennych stylizacji!


Szukasz butów do biegania? Zajrzyj na stronę internetową sklepu z obuwiem sportowym e-SPORTING!