WYPRZEDAŻ ORYGINALNYCH BUTÓW SPORTOWYCH
0

 

Nazywają ich „kicks freakami”, "kicksoholics", „sneakerheadami”, a nawet „butofilami”. O kim mowa? Jeżeli kochasz buty sportowe i sneakersy to właśnie mowa o Tobie! Mowa o kolekcjonerach sportowych butów. W ich zbiorach znajdują się prawdziwe perełki. Kolekcjonują buty sprzedawane w ramach limitowanych kolekcji, wydarzeń sportowych oraz te noszone przez gwiazdy. Są w stanie zrobić naprawdę wiele, aby zdobyć upatrzony model. Regularnie przeglądają Internet w poszukiwaniu nowości, śledzą aukcje, nie tylko dzięki polskim platformom, ale też zagranicznym. Czasami nawet uda im się zdobyć parę z autografem znanej osobistości.

 

 

Twierdzą, że kolekcjonowanie butów sportowych działa na nich jak narkotyk. To uzależnienie, które nie tylko dostarcza wiele satysfakcji, ale też słono kosztuje!

 

Ile kolekcjonerzy są w stanie wydać na buty?

Stawka oscyluje w granicach 500 zł. Oczywiście zdarzają się modele o wiele droższe, warte nawet kilka tysięcy euro. Pozostaje pytanie do czego takie buty mogą posłużyć? Kolekcjonerzy przyznają, że część z nich użytkują praktycznie codziennie, ale posiadają także w swoich zbiorach modele, które rzadko „widują” światło dzienne. Maja one cieszyć oko jedynie ich posiadacza.

 

 

Jeden z bohaterów filmu twierdzi, że za wartość swojej kolekcji butów mógłby kupić dobrej klasy samochód. W swoim zbiorze posiada ponad 200 par! Istne szaleństwo! A może jednak jest w tym głębszy sens? Co więc jest tak atrakcyjnego w kolekcjonowaniu butów? Przede wszystkich chodzi o sprawianie sobie przyjemności. Po drugie umiłowanie do butów po pewnym czasie zmienia się w uzależnienie. Chce się mieć ich więcej i więcej.

 

W jaki sposób działają kolekcjonerzy obuwia?

Przyznają, że największym zagłębiem sportowych butów są Kraje Zachodnie, a w szczególności Stany Zjednoczone. Być może spowodowane jest to niezwykłym tyglem kulturowym oraz znanym nam z amerykańskich seriali widokiem, gdzie na każdym podwórku i boisku można znaleźć chłopców grających w koszykówkę.

Z perspektywy zwykłego „śmiertelnika”, niezainteresowanego kolekcjonowaniem butów , są one przede wszystkim narzędziem codziennego użytku. Niewielu z nas wybitnie celebruje chwilę zakładania obuwia, jego wiązania czy rozpamiętuje ile kosztowało i w jaki sposób zostało zdobyte. A takie właśnie zachowanie czyni z „butofilów” zamkniętą i niewielką grupę, która szczególnie umiłowała sobie sportowe obuwie

Producenci filmu – duet Łukasz Riedel i Marcin Mikołaj Mironowicz przyznają, że nie było łatwo dotrzeć do kolekcjonerów, którzy zgodzili się na wystąpienie w ich dokumencie. Co tylko potwierdza, że to hobby nie jest na pokaz, a stanowi pewną odskocznię w życiu. Data premiery filmu nie jest jeszcze ustalona, jednak reżyserzy przyznają, że chcieliby jak najszybciej zakończyć zdjęcia i zająć się montażem. 

Przedsmakiem zachęcającym do obejrzenia filmu może być umieszczony w sieci trailer, który przybliża sylwetki głównych bohaterów.

 

„To nie zboczenie, chcemy poczuć smak dzieciństwa”

Możemy zastanawiać się, czym kierują się zbieracze obuwia. Sami zainteresowani tłumaczą, że jest kilka powodów dla których to robią. Jednym z nich jest powrót do dzieciństwa. Gdy bohaterowie filmu cofają się w przeszłość, to przypominają sobie, że w czasie ich młodości, posiadacze oryginalnych butów cieszyli się największym respekt i uznaniem wśród rówieśników, stad też prawdopodobnie jest to jeden z czynników dopingujących ich pasję. 

 

Kobieca wiedza na temat butów zdeklasowana

W odróżnieniu od zwyczajowego przekonania, że to kobiety posiadają więcej par butów i wiedzą prawie wszystko na ich temat są bohaterowie filmu – występują w nim jedynie mężczyźni. Czasami napotykają się ze zdziwieniem płci przeciwnej, gdy rozpoczynają rozmowę od opowieści o swoim niecodziennym hobby. W większości jednak spotykają się z aprobatą pań, które doceniają, że jest obok nich partner z którym mogą spędzić długie godziny rozmawiając o butach. Szkoda, że tylko sportowych ;).

 

Zobacz więcej:


-23%

BUTY CMP NIETOS 3Q47966 A143

WYPRZEDAŻ

BUTY CMP NIETOS 3Q47966 A143

229,00 PLN Cena poprzednia: 299,00 PLN

ZOBACZ

-10%

KURTKA MĘSKA 4F CZARNA H4Z17 KUM006 60

WYPRZEDAŻ

KURTKA MĘSKA 4F CZARNA H4Z17 KUM006 60

359,00 PLN Cena poprzednia: 399,00 PLN

ZOBACZ

-14%

BUTY CMP HEKA WMN HIKING SHOES 3Q49556 C756

WYPRZEDAŻ

BUTY CMP HEKA WMN HIKING SHOES 3Q49556 C756

369,00 PLN Cena poprzednia: 429,00 PLN

ZOBACZ

-13%

KURTKA PUMA SF FERRARİ VENT PADDED JACKET 762240 02

WYPRZEDAŻ

KURTKA PUMA SF FERRARİ VENT PADDED JACKET 762240 02

699,00 PLN Cena poprzednia: 799,00 PLN

ZOBACZ