Twój ulubiony sklep w sieci...
0
Jakie buty zabrać na wakacje?

Najczęściej o urlopie zaczynamy marzyć zaraz po tym, jak z niego wrócimy. Po kilku dniach odpoczynku powrót do pracy i codziennych obowiązków staje się dla nas czymś nierealnym. Jednak często też chęć pojechania na kolejny urlop związana jest z tym, że w trakcie wakacji, nie wszystko odbyło się tak, jak być powinno. Ze względu na nadmiar obowiązków domowych i zawodowych pakowanie zostawiamy na ostatnią chwilę. A przez to na urlopie wpadamy w złość, bo okazuje się, że czegoś zapomnieliśmy. Wielu urlopowiczów najmniej uwagi przykłada do odpowiedniego obuwia przez co omija ich wiele atrakcji.

Postanowiliśmy zatem ułatwić Wam tę czynność i stworzyliśmy krótki poradnik, jakie buty powinniśmy zabrać na wakacje.

Zanim przejdziemy do pakowania do naszej walizki konkretnych butów, musimy zastanowić się, jaki rodzaj obuwia, będzie nam niezbędny na wakacjach. Weźmy więc pod uwagę kilka czynników, takich jak:

miejsce wypoczynku - nie jest bez znaczenia, inne rzeczy zabieramy na urlop nad morzem, a inne w górach
warunki atmosferyczne - jadąc do ciepłych krajów, gdzie pogoda się nie zmienia, wybór jest łatwiejszy, lecz przebywając w naszym kraju musimy być przygotowani na to, że pogoda może się zmienić
rodzaj wypoczynku - urlop aktywny czy na leniwca? No właśnie, od tego, co zamierzamy robić i jakie atrakcje czekają na nas w kurortach, również powinna zależeć zawartość naszego bagażu.

Przejdźmy więc do meritum: jakie buty powinny się znaleźć w naszym bagażu? 

Pierwsza odpowiedź może okazać się dla niektórych niewystarczająca, ale prawda jest taka, że powinny być to buty wygodne. Jeżeli wiemy, że wybieramy się na wycieczkę objazdową, podczas której będziemy dużo chodzić i zwiedzać, to uwierzcie, że nawet w najwygodniejszych butach wasze nogi będą zmęczone. Zatem (drogie panie) zamiast efektownych szpilek, wybierzcie wygodne trampki lub buty sportowe do codziennego użytku. Wybór jest naprawdę ogromny. To że wybierzemy obuwie na płaskiej podeszwie, nie będzie oznaczać, że nasz wygląd i stylizacja na tym stracą. Wystarczy zapoznać się z szeroką ofertą Conversów lub New Balance, aby przekonać się, że nawet zwykłe trampki mogą okazać się niezwykłe.

Najciekawszy według nas model Conversów na wakacje to:

Druga sprawa to powinny być to buty przeznaczone do konkretnych czynności. Jeśli wiecie, że będziecie mieli możliwość wybrania się na górskie wycieczki, to lepiej zaopatrzyć się w buty trekkingowe. Zapewniają one odpowiednią przyczepność w trudnych, górskich warunkach i chronią nas przed kontuzjami. W trampkach czy klapkach wyjście w góry nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli natomiast wybieramy się w rejony, gdzie czeka na nas mnóstwo basenów, nie zapomnijmy o klapkach sportowych. Ostatnimi czasy cieszą się ogromna popularnością klapki marki Crocs, które dzięki swej uniwersalności sprawdzają się w każdej sytuacji. Teraz każdy największy producent obuwia ma w swojej ofercie ten rodzaj butów. Widzieliście nową kolekcję marki Adidas? Jeśli nie, to zobaczcie, że wybór jest naprawdę duży. Klapki ochronią nas przed bakteriami i rozwojem chorób grzybiczych, którymi bardzo łatwo jest się zarazić na basenach. Klapek możemy używać ten pod hotelowymi prysznicami, dla zwiększenia higieny osobistej.

W coraz większej ilości hoteli dostępne są dla gości siłownie oraz kluby fitness. Jeśli więc zdecydujemy, że w trakcie urlopu pozostaniemy aktywni, zabierzmy ze sobą sportowe buty do ćwiczeń. Tutaj wybór jest już znacznie większy: Nike, Reebok, Adidas czy Puma - to już zależy od naszego gustu.

Ostatni rodzaj butów, o którym nie można zapomnieć to buty zimowe dla amatorów wypoczynku na śniegu. I tutaj również mamy duży wybór.

Podsumujmy zatem nasz bagaż: zabieramy buty na płaskiej podeszwie, które umożliwią nam całodzienne zwiedzanie. Do tego pakujemy klapki, które przydadzą się pod hotelowym prysznicem oraz na basenach, a także zabieramy buty treningowe, jeśli nie chcemy wypaść z formy. Opcjonalne, a w zasadzie uzależnione od rodzaju wypoczynku są buty zimowe oraz trekkingowe.

Bez względu na cel swojej podróży czy rodzaj wypoczynku, w naszym sklepie SPORTING, możecie nabyć każdy rodzaj obuwia niezbędny na wakacjach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą sportowych butów damskich, męskich oraz młodzieżowych i dziecięcych.


-22%

KURTKA ZIMOWA 4F MĘSKA  H4Z17 KUM007 1986

WYPRZEDAŻ

KURTKA ZIMOWA 4F MĘSKA H4Z17 KUM007 1986

349,00 PLN Cena poprzednia: 449,00 PLN

ZOBACZ

KURTKA DAMSKA 4F GRANATOWA H4Z18 KUDN001 30S

NOWOŚĆ

KURTKA DAMSKA 4F GRANATOWA H4Z18 KUDN001 30S

179,00 PLN Cena poprzednia: 249,00 PLN

ZOBACZ

KOSZULKA ADIDAS ORIGINALS BIG LOGO CW0709

NOWOŚĆ

KOSZULKA ADIDAS ORIGINALS BIG LOGO CW0709

99,00 PLN Cena poprzednia: 139,00 PLN

ZOBACZ

KURTKA 4F MĘSKA GRANATOWA H4Z18 KUMN002 30S

NOWOŚĆ

KURTKA 4F MĘSKA GRANATOWA H4Z18 KUMN002 30S

229,00 PLN Cena poprzednia: 299,00 PLN

ZOBACZ