0


Już niedługo rozpocznie się sezon urlopowy. Jedni wybiorą się w podróż do dalekich krajów, inni pozostaną w Polsce i będą rozstrzygać spór czy wyjechać w góry czy nad morze. A gdy już obiorą cel wycieczki pojawi się kolejny problem – co zapakować do walizki? Poza ubraniami, kosmetykami czy książce, nie możemy zapomnieć o wygodnym obuwiu. Raczej nikt nie wspomina dobrze wakacji z pęcherzami. Wybierając się w góry, czy to wysokie Tatry czy niższe Góry Świętokrzyskie, warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie trekkingowe. Jednak nie tylko na górskie wypady przydadzą nam się takie buty – w mieście również zapewnią komfort chodzenia.


Jakie buty w góry na lato?


Na to pytanie odpowiedź jest prosta. Najlepsze na górzyste tereny są buty trekkingowe na lato. Przy doborze najlepszego modelu należy wziąć pod uwagę kilka czynników, między innymi nawierzchnię, po której będziemy się poruszali, czy jest to wytyczona, gładka ścieżka czy będziemy chodzić bardziej skalistymi drogami, pogodę i komfort noszenia.

Godne polecenia są buty firmy Adidas, szczególnie kolekcja Adidas Climacool. Charakteryzują się one wentylacją na całej długości stopy jednocześnie zapewniając nieprzemakalność. Również z oddychającą siateczką są buty Adidas Sport Hiker. Ponadto, wyposażone są w nowoczesną, antypoślizgową, nieścieralną podeszwę.  Z kolei Adidas Brushwood to wyspecjalizowane obuwie outdoorowe do wzmożonej aktywności. Stabilnie utrzymuje stopę oraz staw skokowy, antypoślizgowa podeszwa z bieżnikiem na pięcie nie pozwoli stracić równowagi na szlaku podczas deszczu. Na uwagę zasługują również buty Adidas AX2, ponieważ zapewniają komfort chodzenia nawet przez wiele godzin. A to dzięki piance, która amortyzuje kroki. Adidas Terrex to typowe buty trekkingowe na lato. Podeszwa została wykonana z gumy renomowanej firmy produkującej opony samochodowe, dodatkowo jest antypoślizgowa. W tych butach można biegać po mokrych górach. Jednocześnie są lekkie, nieprzemakalne i oddychające.


Jakie buty w mieście?


Jeśli mamy zamiar aktywnie spędzać urlop, to wybierzmy również buty trekkingowe na lato. Zapewnią nam wygodę i bezpieczeństwo pieszych wycieczek. Oddychające cholewki nie pozwolą na spocenie się stóp, a wzmocnione pięty na odciski i otarcia. Wiele ciekawych modeli można znaleźć na www.e-sporting.pl/produkty/pl/przeznaczenie/buty-trekkingowe,39,5945.


A czy jest różnica między damskimi, a męskimi butami trekkingowymi?


Poza rozmiarem różnią się ciężkością podeszwy. Damskie buty trekkingowe na lato są lżejsze niż męskie buty trekkingowe na lato, ale nie mniej stabilne i bezpieczne. Są wykonywane z ważących mniej materiałów, gum i podszewek. Do każdego modelu dołączona jest szczegółowa informacja o tworzywie użytym przy produkcji butów.


Zanim kupisz buty trekkingowe…


Poczytaj ulotkę producenta na temat danego modelu. Zawarte tam informacje mogą być pomocne przy szukaniu modelu, który odpowiada Twoim potrzebom. Warto zapoznać się również z opiniami na forach i stronach sklepów internetowych, na przykład na www.e-sporting.pl. Ponadto, przy wyborze rozmiaru powinno się wziąć o pół numeru większy, ponieważ w trakcie wysiłku stopy puchną i potrzebują mieć trochę więcej miejsca. A gdy nadal nie jesteśmy pewni, czy wybrane przez nas buty trekkingowe na lato spełniają nasze wymagania, to najlepiej przejść się do sklepu stacjonarnego, zmierzyć kilka modeli, zapytać sprzedawców o właściwości a następnie kupić taniej w sklepie internetowym. A potem, pozostaje już tylko rozkoszować się pięknymi widokami ze spaceru w górach.