DARMOWA DOSTAWA* 30 DNI NA ZWROT SZYBKA REALIZACJA BEZPIECZNE ZAKUPY
0

Twój koszyk jest pusty.

29 września 2018
Jak wybrać profesjonalne buty na trening?
 
Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, z pewnością śledziłeś tegoroczne rozgrywki Mistrzostw Świata w Rosji. Najlepsze drużyny świata pokazały na murawie klasę, zaprezentowały wielkie możliwości, szybkość i niespożyte pokłady energii. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie hart ducha, intensywne treningi i... odpowiednie obuwie. Zarówno w ataku, jak i na obronie liczy się szybka reakcja, dlatego nasi mistrzowie mieli na nogach buty, które cechowały się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, wygodą i stabilnością. Ty też możesz znaleźć się w posiadaniu korków, które uczynią Cię tak szybkim i dokładnym, jak uczyniły Lewandowskiego czy Ronaldo!
 

Rodzaje obuwia do piłki nożnej

Obuwie przeznaczone do gry w piłkę nożną, określane zwyczajowo jako “korki” obejmują szerszą grupę butów, wśród których znajdują się wkręty, lanki, turfy i halówki. Czym poszczególne modele różnią się od siebie?
 
Wkręty - są to buty wyposażone w aluminiowe lub metalowe korki, zapewniające dobrą przyczepność. Sprawdzają się na śliskiej trawie lub na błotnistym podłożu. Wkręty są używane przez zawodowców, którzy dzięki doświadczeniu mają świadomość, że w takich butach wskutek nierozsądnej gry można zrobić komuś krzywdę. 
Lanki - buty chętnie zakładane przez piłkarzy. Korki z tworzywa sztucznego nadają się do gry na boisku. Ich jedyną wadą jest konieczność wymiany całej pary butów w momencie złamania jednego korka.
Turfy (śniegówki) - buty wyposażone w kilka lub kilkanaście korków wykonanych z gumy. Można ich z powodzeniem używać na sztucznej nawierzchni, betonowym boisku lub w okresie, gdy murawa jest zaśnieżona.
Halówki - idealne do uskuteczniania gry w piłkę na hali, asfalcie lub na boisku usypanym ziemią. 
 
 
trening piłki nożnej
 

Jakie powinny być buty do piłki nożnej?

Wśród butów przeznaczonych do gry w piłkę nożną znajdziemy różne modele i kroje. Te przeznaczone do gry na murawie są wyposażone w korki, jeśli zaś decydujemy się na grę halową, powinniśmy wybrać buty z płaską podeszwą. Obuwie piłkarskie powinno być wygodne, a ich podstawowym zadaniem jest ustabilizowanie stopy piłkarza i zapewnienie mu bezpieczeństwa podczas gry. Odpowiedni profil, trwałość, dopasowanie i maksymalna ochrona to główne wymogi stawiane korkom.
 

Buty piłkarskie renomowanych firm

Bogato zdobione, kolorowe i o ciekawym designie buty sportowe oferują producenci znanych i cenionych marek, takich jak m.in. Adidas, Puma, Nike, Reebok czy Umbro. Wszystkie rozmiary, w tym również buty dziecięce, możemy znaleźć w sklepach z obuwiem sportowym, pamiętając, by przy wyborze odpowiedniego obuwia kierować się rodzajem materiału (skóra lub tworzywa syntetyczne), rodzajem powierzchni, na której będą odbywać się mecze, amortyzacją i wygodą. Dodatkowym atutem tak popularnego obuwia sportowego jest szeroki wybór spośród całej gamy kolorów, nowoczesnych designów i ciekawych krojów.