DARMOWA DOSTAWA* 30 DNI NA ZWROT SZYBKA REALIZACJA BEZPIECZNE ZAKUPY
0

Twój koszyk jest pusty.

26 września 2018
Jak wybrać najlepsze obuwie na deszcz?
 
Jesienna deszczowa aura nie zachęca do spacerów. Już po kilku krokach właściwie wszystkie ubrania nadają się wyłącznie do suszenia. Często jednak musimy pieszo pokonać dystans do szkoły lub przedszkola z naszą pociechą. Jak zabezpieczyć maluszka przed zgubnym wpływem deszczu? Warto zaopatrzyć dziecko w odpowiednio dobrane buty! Zabezpieczenie przed uporczywą wilgocią gwarantowane.
 

Kalosze dziecięce - dlaczego warto?

Z pewnością nie raz zastanawiasz się, jakie buty dla dziecka wybrać zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Niskie temperatury w połączeniu z niemal niesłabnącym deszczem zdecydowanie wykluczają noszenie wszelkich zamszowych bucików. To właśnie wtedy na pierwszym miejscu warto postawić kalosze. Dlaczego? Powodów jest kilka:
nie przemakają - wykonane ze sztucznego, trwałego tworzywa dają gwarancję suchych stóp nawet przy ulewnym deszczu,
są niezwykle wygodne - odpowiednio dobrane nie powinny uciskać czy ocierać dziecięcych nóżek,
chronią przed niską temperaturą - większość dziecięcych kaloszy wyposażona jest w dodatkowe wkładki ocieplające, dzięki czemu obuwie może służyć jako buty zimowe,
są niezwykle modne - nawet dzieci, zwłaszcza dziewczynki, zwracają uwagę na trendy i często chcą swoim ubiorem naśladować dorosłych.
 
Zalet noszenia butów na deszcz jest wiele, jednak zewsząd można usłyszeć, że długoterminowe używanie kaloszy zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, prowadzi do groźnych chorób stóp oraz paznokci. Czy zatem rzeczywiście codzienne zakładanie kaloszków może być niebezpieczne dla naszej pociechy? Tak, ale tylko w określonych przypadkach.
 
 
kalosze dziecięce
 

Całodzienne noszenie kaloszy? Zapomnij!

Kalosze to buty, które zdecydowanie idealnie sprawdzają się na jesienną pluchę czy wiosenną odwilż. Należy jednak pamiętać, że wykonane są ze sztucznych, nieprzepuszczających materiałów, które nie tylko chronią stopy przed wilgocią, ale też utrudniają skórze swobodne oddychanie. Jeśli więc planujesz wielogodzinną wędrówkę z dzieckiem lub po prostu wysyłasz je do szkoły w pochmurny dzień, zawsze pamiętaj o butach na zmianę. Dlaczego? Wszystko za sprawą budowy kaloszków.
 
  1. Tradycyjne kalosze nie mają odpowiednio wyprofilowanej podeszwy oraz tyłostopia. To oznacza, że stopy naszego dziecka nie są dobrze zabezpieczone podczas noszenia tego rodzaju obuwia. Nóżki przesuwają się wewnątrz bucika i tracą stabilność. To natomiast może prowadzić do otarć naskórka. Poważniejszym zastrzeżeniem jest jednak nieodpowiednio zabezpieczona cholewka, czego efektem często bywa skręcenie stawu skokowego. 
  2. Długotrwałe noszenie kaloszy może skutkować grzybicą stóp i paznokci. Wilgotne środowisko, jakie zazwyczaj mamy we wnętrzu buta ze względu na pocenie się stóp, to idealne miejsce do rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii i grzybów. Ryzyko wystąpienia choroby u naszego dziecka zależy w dużej mierze od stopnia potliwości skóry. Grzybice stóp wymagają interwencji lekarza.
  3. Przykry zapach nóżek i obuwia. Nieprzepuszczalne i wilgotne w środku kalosze mają tendencję do wydzielania przykrego, dokuczliwego zapachu. Wszystko za sprawą namnażających się bakterii. 
 

Zdrowe noszenie kaloszy

Jeśli chcemy uniknąć wyżej wymienionych dolegliwości, warto dostosować się do kilku niżej wymienionych porad. Odpowiednio dobrane oraz noszone wyłącznie podczas deszczu kaloszki mogą stać się ulubionymi butami naszych dzieciaków.
  1. Nigdy nie zakładaj kaloszy na bose stopy. 
  2. Przed włożeniem butów załóż dziecku skarpetki z naturalnego materiału, które pozwolą skórze oddychać.
  3. Pozwalaj maluchowi nosić kalosze wyłącznie podczas deszczu.
  4. Zawsze przypominaj dziecku o zmianie obuwia.
  5. Używaj specjalnych grzybo- i bakteriobójczych antyperspirantów zarówno do środka buta, jak i bezpośrednio na stopy.
  6. Jeśli twoje dziecko musi nosić kalosze przez wiele godzin, wyposaż je w specjalne wkładki przeciw poceniu.