0

Zawartość koszyka:

Razem: 0 PLN


W ostatnim czasie jednymi z najbardziej popularnych butów są Nike Air Max. Ich popularność jest tak duża, że już przy pierwszej serii zyskały miano kultowych. Niestety, popularność wiąże się również z pewnymi zagrożeniami. Air Maxy są droższe, niż inne modele butów Nike, dlatego oferty, w których cena jest bliska 100 złotych bardzo kuszą. Musimy być jednak ostrożni, bo może się okazać, że trafiliśmy na podróbkę. Jak się ich ustrzec?
 


Kupuj tylko w dobrych sklepach


Targi, bazary, hipermarkety i dyskonty oferują każdy możliwy produkt - również obuwie sportowe. Oferowane przez nich ceny są bardzo niskie, dlatego kuszą nas. Możliwość zakupu popularnych butów w niskiej cenie jest niezwykłą okazją, ale kiedy widzimy rzekome Nike Air Maxy za 50 złotych, powinna nam się zapalić w głowie lampka alaramowa. W co najmniej 90% przypadkach będą to właśnie podróbki. Cena bowiem ma znaczenie. Nie uważamy, że buty powinny być drogie, ale jednak jest ona podytkowana kilkoma czynnikami, między innymi takimi jak wykorzystane materiały, koszt produkcji oraz znana marka. W firmowych outletach można kupić Nike’i w obniżonych cenach, które jednak nie są niższe niż 200 złotych. Tak więc jasno więc widać, że buty za 50 złotych, na pewno nie są oryginalną parą. Szczególnie, że tańsze punkty sprzedaży nie mogą sobie pozwolić na droższy asortyment. Podobnie jest ze sklepami internetowymi - jest ich bardzo dużo, ale zagraniczne serwisy, które reklamują się słowami “tanie air maxy” od razu powinno nas zniechęcić od zakupu w takim sklepie. Autoryzowane punkty sprzedaży obniżają ceny wtedy, kiedy jest końcówka kolekcji i nie będzie ona wznawiana.


Jeśli chcesz znaleźć autoryzowany punkt sprzedaży, wystarczy że zajrzysz na stronę producenta, a tam dostępna jest pełna lista. Oryginalne buty możesz też rozpoznać po innych szczegółach.
 


Jak odróżnić oryginały od podróbek?


Kiedy dokonujesz zakupu oryginalnych butów, otrzymujesz je w oryginalnym opakowaniu od producenta. Są na nim naklejki z numerem seryjnym butów oraz kodem kreskowym i informacjami dotyczącymi modelu. Brak takich informacji może być dla nas znakiem ostrzegawczym, chociaż nie przesądza sprawy.


Najwięcej dowodów na prawdziwość Air Maxów jest na nich samych. Po pierwsze: sprawdzaj, czy jest metka na wewnętrznej stronie języka. Na niej znajduje się numer identyfikacyjny. Przepisujemy go do wyszukiwarki google i sprawdzamy ilość wyników. Bardzo duża oznacza, że są oryginalne, natomiast znikoma ilość wyników wyszukiwania oznacza podróbkę.


Wspominaliśmy Wam też o sklepach internetowych. Kiedy zajrzycie do naszego (e-sporting.pl - tak dla przypomnienia), to otrzymacie informację o dostępności towaru. Wszystkie buty, które oferujemy, są dostępne od razu i jak tylko zaksięgujemy wpłatę na naszym koncie, niezwłocznie przystępujemy do realizacji waszego zamówienia i staramy się wysłać je tak szybko, jak to możliwe. Jeśli widzicie aukcje na allegro, na której czas oczekiwania wynosi prawie miesiąc, bo dostawa idzie, np. z Wietnamu, to na pewno są to podróbki.
 


Dlaczego nie warto kupować podróbek?


Kupując kosmetyki wybierasz tylko te, które zostały przetestowane dermatologicznie, i które zostały oficjalnie dopuszczone do sprzedaży. Podobnie jest z butami. Air Max to unikalny system amortyzacyjny. Dzięki niemu nasze ścięgna są odpowiedno chronione. Poduszeczka gazowa jest stworzona z odpowiednich materiałów, natomiast w podróbkach amortyzacja jest znikoma i jest wielce prawdopodobne, że buty takie szybko się zniszczą.


Podróbki są niewarte uwagi. To nie tylko nieuczciwa praktyka sprzedawców, ale również niebezpieczeństwo dla nas. W naszym sklepie oferujemy wyłącznie oryginalne egzemplarze, które otrzymujemy bezpośrednio od producenta. Zawsze możecie przymierzyć swoje Air Maxy, a w razie potrzeby je wymienić. Wysyłamy buty od razu po złożeniu zamówienia w oryginalnym opakowaniu z niezbędnymi informacjami dotyczącymi pielęgnacji. Bo nic się dla nas tak nie liczy, jak zaufanie naszych klientów.