Twój ulubiony sklep w sieci...
0
18 sierpnia 2017
Jak prawidłowo dobrać rozmiar butów?

 

Zakupy w sklepach internetowych są coraz bardziej popularne. Dzięki temu, że nie mają one siedziby w centrum handlowych czy też lokalu usługowym, zmniejszają się koszty jego utrzymania. To dzięki temu e-sklepy mogą zaoferować swoim klientom znacznie niższe ceny, niż ich stacjonarna konkurencja. Jednak niektórzy obawiają się kupowania przez internet niektórych produktów. Należy do nich obuwie sportowe. Te wolimy przymierzyć, bo nigdy nie wiemy, czy nasz standardowy rozmiar będzie właściwy. Jednak można to sprawdzić w bardzo prosty sposób, dzięki któremu oszczędzimy pieniądze i kupimy buty taniej.
 

Dlaczego rozmiary się różnią?

Kiedy zamierzamy kupić buty, zazwyczaj wiemy, jakiego rozmiaru potrzebujemy. Idziemy do sklepu, przymierzamy i nagle się okazuje, że buty nie pasują - są za małe lub za duże. Jak to możliwe? Bierzemy inny model, a ten pasuje. Czemu więc ten, na którym nam zależy nie jest dopasowany? Przede wszystkim pamiętajmy, że numeracja obuwia jest sprawą umowną. Nie należy się więc do niej przywiązywać. Ona pozwala nam mniej więcej określić, w jakich granicach potrzebujemy butów. Każdy producent może też stosować inną numerację. Warto również pamiętać, że amerykańska i europejska numeracja jest inna. Dlatego istotne jest zapoznanie się z obydwoma systemami numeracyjnymi i zapisanie, który rozmiar jest dla nas odpowiedni.
 

Jak sprawdzić rozmiar?

Jednak zanim zapamiętamy, który rozmiar nosimy, musimy najpierw to sprawdzić. U dorosłych sprawa ta nie będzie tak problematyczna, jak w przypadku dzieci . Najmłodsi rosną bardzo szybko, dlatego zakupione buty za 2 miesiące mogą okazać się za małe. Proces sprawdzania ich numeracji powinien być regularny. W sklepach stacjonarnych dostępne są specjalne miarki. Wystarczy umieścić w nich stopę, a następnie przesunąć ogranicznik tak, aby dotykał on palców, ale nie zmuszał ich do przykurczania się. Jeśli kupujemy buty przez internet, jest inny, równie prosty sposób.

 

jak dobrać rozmiar butów

 

Potrzebujemy raptem 3 rzeczy, aby sprawdzić, jaki numer buta powinniśmy wybrać dla siebie i dla swojego dziecka. Te trzy rzeczy to:

  • kartka papieru formaty A4 lub większa
  • ołówek/długopis/flamaster
  • linijka

Zapewne już się domyślacie, jak to będzie wyglądało, ale i tak to opiszemy. Otóż kładziemy czystą kartkę na płaskim podłożu (nie róbmy tego na dywanie, bo pomiar nie będzie dokładny), stawiamy na niej bosą stopę (bez skarpetek!), a następnie z pomocą ołówka odrysowujemy jej kształt. Dla właściwego zmierzenia jej rozmiaru postarajmy się trzymać nogę prostą w kolanie. Jeśli nie możemy się tak schylić, poprośmy kogoś o pomoc. W ten sposób otrzymujemy zarys naszej stopy. Teraz bierzemy linijkę i mierzymy odległość pomiędzy krańcem pięty, a czubkiem dużego palca czyli pomiędzy dwoma najbardziej oddalonymi od siebie punktami. Zapisujemy wynik, a następnie sprawdzamy w internecie (na stronie producenta lub w sklepie internetowym) tabelę rozmiarów. Zawiera ona numerację butów oraz jej przelicznik na centymetry. Po odszukaniu wyniku, który otrzymaliśmy, możemy szukać butów o odpowiednim rozmiarze.
 

Co zrobić, jeśli buty nie pasują?

Zakupy w e-sklepach oznaczają dla wielu problemy nawet z tak prostą procedurą jak zwroty. Ale działają one tak samo, jak sklepy stacjonarne, dlatego jeśli zakupione obuwie nie pasuje, możemy je wymienić lub zwrócić. Klienci naszego sklepu mają prawo dokonać zwrotu zakupionego obuwia w ciągu 30 dni od momentu ich otrzymania. Oznacza to, że mogą oni sprawdzić, czy chodzenie w nich nie sprawia problemu, czy nas nie uciskają lub też nie spadają ze stopy. Klienci powinni jednak pamiętać, że buty należy odesłać w takim stanie, w jakim je otrzymali czyli w oryginalnym opakowaniu oraz bez widocznych śladów umyślnego zniszczenia - informują o przepisach pracownicy sklepu internetowego sporting oferującego obuwie sportowe. Może się też zdarzyć, że różni producenci, będą mieli inną tabelę rozmiarów - to, że w Adidasie pasuje nam numer 39, nie oznacza, że będzie tak w przypadku Pumy czy Nike’a. Korzystajmy więc z możliwości wymiany towaru i pamiętajmy, że przede wszystkim liczy się wygoda.

 

Zobacz więcej:

 

DAMSKA KOSZULKA 4F CZARNA H4L18 TSD006 21S

NOWOŚĆ

DAMSKA KOSZULKA 4F CZARNA H4L18 TSD006 21S

39,00 PLN Cena poprzednia: 49,00 PLN

ZOBACZ

-41%

BUTY NIKE SB CHECK CANVAS 905373 003

WYPRZEDAŻ

BUTY NIKE SB CHECK CANVAS 905373 003

129,00 PLN Cena poprzednia: 219,00 PLN

ZOBACZ

-16%

BUTY NIKE SB DELTA FORCE VULC 942237 010

WYPRZEDAŻBESTSELLERREKOMENDACJA SPRZEDAWCY

BUTY NIKE SB DELTA FORCE VULC 942237 010

209,00 PLN Cena poprzednia: 249,00 PLN

ZOBACZ

BLUZA NIKE AIR JORDAN HO 1 AJ3987 010

NOWOŚĆ

BLUZA NIKE AIR JORDAN HO 1 AJ3987 010

149,00 PLN Cena poprzednia: 169,00 PLN

ZOBACZ