ZGARNIJ DODATKOWY RABAT
0
29 czerwca 2017
Historia marki: Reebok.

Reebok, zaraz po Nike’u i Adidasie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Podobnie jak jego konkurencja oferuje on wszelkie produkty, które są niezbędne dla miłośników aktywnego spędzania czasu i sportu. Znajdziemy więc u Reeboka obuwie sportowe, ciuchy oraz niezbędne akcesoria ułatwiające trening. Jednak historia tej marki jest trochę inna niż Adidasa i Nike’a. Zapraszamy Was w podróż, w której zobaczycie jak powstała firma i jak się rozwijała.
 

Geneza firmy Reebok

Warto wiedzieć, że firma Reebok od samego początku produkowała obuwie sportowe. Taki też był cel jej założyciela. Był nim Joseph William Foster - biegacz. Wraz z ojcem założyli firmę, którą nazwali “J.W. Foster and Sons Limited”. Stworzone przez nich buty szybko zostały docenione przez zawodowych biegaczy. Dowodem na to niech będą Harold Abrahams oraz Eric Liddell. Byli oni tak z nich zadowoleni, że nosili je podczas letniej Olimpiady organizowanej w roku 1924. Jeżeli nazwiska te nie wydają Wam się znajome, obejrzyjcie film “Rydwany Ognia”, gdyż ich kariera posłużyła jako inspiracja do nakręcenia tego filmu. Co istotne, w odróżnieniu od pozostałych gigantów z tej branży, korzenie firmy Reebok są w Anglii, a nie w Stanach Zjednoczonych.

 


 

Rodzinna konkurencja

Przez ponad kolejnych 30 lat firma Fostera prosperowała bardzo dobrze. Rodzinny biznes kwitł i nic nie zapowiadało tego, że pojawi się konkurencja, którą stworzą wnukowie założyciela: Jeffrey i Joseph. W roku 1958 powstała “Mercury Sports”. 2 lata później czyli w roku 1960 zmienili jej nazwę na Reebok. Nową nazwę znaleziono w słowniku, który Joe wygrał jako dziecko podczas wyścigu. Wybór padł na ridboka szarego czyli gatunek południowoafrykańskiej antylopy. Pisownie dostosowano do języka angielskiego i uproszczono nazwę na Reebok.
 

Początek międzynarodowej sławy Reebok'a

Firma Reebok prosperowała bardzo dobrze na rynku europejskim. Przełomem okazał się rok 1979. Wtedy to Paul Fireman, dystrybutor artykułów sportowych, zauważył Reeboki na międzynarodowej wystawie. Buty od razu wpadły mu w oko. Postanowił więc uzyskać na nie wyłączną licencję na dystrybucję w Ameryce Północnej. Jeszcze tego samego roku na rynek amerykański trafiły 3 modele Reeboka. Jak na tamte czasy cena była duża, gdyż kosztowały one 60 dolarów za parę.

Jednak szczyt popularności Reebok osiągnął w roku 1982. Wtedy to pojawił się nowy rodzaj aktywności dla kobiet: aerobik. Buty tej marki z serii Freestyle okazały się być idealne do tego rodzaju ćwiczeń. 
Oczywiście jak to ma miejsce w przypadku wielkich sukcesów, pojawili się nowi właściciele. Grupa inwestorów, której przewodził R. Stephen Rubin z Pentland Industries wraz z Paulem Firemanem założyli spółkę, którą nazwali Limelight Limited. Wkrótce przemianowali ją na Reebok International Limited.

Jednak wkrótce okazało się, że to nie koniec przejęć. W roku 2006 doszło do przejęcia firmy Reebok przez Adidas-Salomon AG, który do tej pory był konkurencją. Za kwotę 4,4 miliarda dolarów firma Adidas zyskała możliwość powiększania swoich zysków dzięki sprzedaży butów pod marką Reebok.

 

buty reebok czerwone

 

Zanim doszło do przejęcia firma Reebok, podobnie jak Nike i Adidas, w roku 2002 została oskarżona o nieludzkie traktowanie pracowników z krajów trzeciego świata. Zarzucano im brak odpowiednich warunków pracy, zaleganie z wypłatą należnych wynagrodzeń, nierespektowanie stanu zdrowia pracowników oraz zmuszanie ich do nadgodzin. Jak już wiemy z historii Nike’a i Adidasa, pracownice, które składały skargę, otrzymały połowiczne odszkodowanie.

Wiecie już jak wyglądały dotychczasowe losy firmy Reebok. Jednak to klienci, czyli Wy, możecie decydować o jej dalszym ciągu. Jeśli chcielibyście, aby produkcja obuwia i ciuchów tej firmy nie ustała, zapraszamy Was do naszego sklepu internetowego sporting, w którym znajdziecie wiele butów tej marki. W ofercie dostępne są buty reebok damskie, męskie oraz dziecięce. W jednym miejscu możesz zakupić buty dla całej rodziny. Gwarantujemy niskie ceny oraz satysfakcję. 

 


-34%

BLUZA ADIDAS SUPERNOVA BQ7251

WYPRZEDAŻ

BLUZA ADIDAS SUPERNOVA BQ7251

249,00 PLN Cena poprzednia: 379,00 PLN

ZOBACZ

-25%

BUTY REEBOK CL LTHR BS9880

WYPRZEDAŻ

BUTY REEBOK CL LTHR BS9880

299,00 PLN Cena poprzednia: 399,00 PLN

ZOBACZ

-28%

BUTY REEBOK CARDIO MOTION BD4967

WYPRZEDAŻ

BUTY REEBOK CARDIO MOTION BD4967

179,00 PLN Cena poprzednia: 249,00 PLN

ZOBACZ

BLUZA MĘSKA 4F GRANATOWA H4Z18 BLM002 32M

NOWOŚĆ

BLUZA MĘSKA 4F GRANATOWA H4Z18 BLM002 32M

119,00 PLN Cena poprzednia: 139,00 PLN

ZOBACZ