0
Historia marki: New Balance

 

Marka New Balance produkuje obuwie sportowe, które jest jednym z najczęściej noszonych butów na całym świecie. Za historią firmy stoi idea, która towarzyszyła założycielowi od samego początku. Wszystko co było robione, było z myślą o ich użytkownikach. Sprawdźmy, kiedy zaczęła się historia New Balance i jak toczyły się jej losy.

 

logo new balance


New Balance jest jedną z najstarszych firm, które działają do dnia dzisiejszego. Początek istnienia firmy datuje się na rok 1906. Wtedy to, w Bostonie, William J. Riley stwierdził, że chce w jakiś sposób poprawić warunki pracy robotników fizycznych. Zauważył on bowiem, że robotnicy skarżą się na niewygodne obuwie, które utrudnia im pracę. Riley stworzył więc specjalne wkładki, które wkładało się pod łuk stopy. A teraz ciekawostka: inspiracją do nadania im trójkątnego kształtu były...kurze pazury. Twórca marki zauważył, że ptaki te utrzymują idealnie prostą postawę właśnie dzięki trzem pazurom. Tak oto powstały wkładki w kształcie trójkąta z trzema punktami wsparcia.

 

 

Wkładki do butów stały się specjalizacją Riley’a. Jednak w roku 1938 nastąpił przełom i powstały pierwsze buty. Jednak nie były to buty stworzone z myślą o masowym odbiorcy. Pierwszymi osobami, które je testowały, byli zawodowi biegacze z klubu sportowego Boston Brown Bag Harries. Do stworzenia butów Riley wykorzystał kangurzą skórę. Wkrótce pierwsze buty do biegania stały się dostępne dla każdego. Z początku przyciągała do nich cena. Pierwsze buty można było nabyć za raptem 7 dolarów. Dodatkowo twórca gwarantował, że jeśli nie będziemy zadowoleni z butów, to możemy je zwrócić i odzyskać pieniądze.

Buty Riley’a szybko stały się sławne. I to nie tylko za sprawą ceny, lecz za sprawą komfortu użytkowania. Pozytywne recenzje stały się czynnikiem, który zadecydował o tym, że zapadła decyzja o ulepszaniu technologii.

W roku 1956 Riley zmarł, a firma została przejęta przez jego córkę. Tego też roku nazwa firmy została zmieniona na “New Balance Orthopedic Laboratory”. Nowa nazwa nie była przypadkowa. Służyła ona podkreśleniu, że firma anagażuje się w badania naukowe, a dowodem na to były historię, w których opowiadano o założycielu, który to w swojej piwnicy zgłębiał wiedzę i nowinki ze świata nauki.

W roku 1960 powstał model Trackster. Stały się one hitem sprzedaży, gdyż każdy mógł dopasować nie tylko długość wkładki, lecz także jej szerokość. Wtedy też wprowadzono nowy system numeracji.

W roku 1972 firma zostaje wykupiona przez Jima Davisa - młodego przedsiębiorce, który od samego początku był pod wrażeniem wygody Tracksterów. 4 lata później powstaje model M320, którego celem było zwiększenie wydajności podczas biegania. Sprzedawał się on rewelacyjnie nie tylko za sprawą swojej wygody, lecz także dlatego, że magazyn Runner’s World ochrzcił je mianem najlepszych butów roku.
 
W roku 2005 firma New Balance znazła się na drugim miejscu wśród firm zajmujących się sprzedażą obuwia sportowego. Rok 2006 skupił się na celebrowaniu 100 lat istnienia firmy.

W Polsce historia New Balance nie była od samego początku tak jasna, jak było to w przypadku marki Adidas. Kiedy przyjrzymy się butom zobaczymy na ich boku literę “N”, która jest znakiem marki New Balance. Jednak kiedy w latach 90 XX wieku pierwsze egzemplarze pojawiły się w Polsce, wiele osób uznało je za podróbkę butów firmy Nike. Nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że to jedna z najbardziej wpływowych firm w Stanach Zjednoczonych. Wystarczyło kilka lat, aby społeczeństwo przekonało się do nich i pokochało tak jak reszta świata. Obecnie buty New Balance są jednymi z najczęściej noszonych butów sportowych wśród dorosłych i młodzieży. Możemy je często zobaczyć na zdjęciach blogerek modowych, gdyż fashionistki uważają je za uniwersalne buty na każdą okazję.
 

Wśród najpopularniejszych marek, jakie możecie nabyć w naszym sklepie internetowym, nie mogło oczywiście zabraknąć obuwia marki New Balance. Oferujemy wam szeroki wybór. Mamy buty dla kobiet, mężczyzn i dzieci przeznaczone do wszelkiej aktywności. Wejdź na stronę sporting i zapoznaj się z naszymi promocjami.


-15%

BUTY NEW BALANCE 754 HL754BN

NOWOŚĆBESTSELLERREKOMENDACJA SPRZEDAWCY

BUTY NEW BALANCE 754 HL754BN

339,00 PLN Cena poprzednia: 399,00 PLN

ZOBACZ

-16%

KOSZULKA NIKE JORDAN 23/7 840394 100

WYPRZEDAŻ

KOSZULKA NIKE JORDAN 23/7 840394 100

109,00 PLN Cena poprzednia: 129,00 PLN

ZOBACZ

-24%

BUTY NIKE TANJUN 818381 001

WYPRZEDAŻ

BUTY NIKE TANJUN 818381 001

189,00 PLN Cena poprzednia: 249,00 PLN

ZOBACZ