ZGARNIJ DODATKOWY RABAT
0
Historia marki: Adidas

 

Marka Adidas jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród producentów obuwia sportowego. Są oni tak bardzo wpływowi, że potocznie nazwą ich marki określa się wszystkie buty sportowe. W czym tkwi fenomen marki i skąd wzięła się ich wielka popularność? Sprawdźmy to.
 

Zanim przejdziemy do sukcesów marki cofniemy się w czasie. A konkretnie do roku 1924. To właśnie wtedy bracia Dassler postanowili założyć firmę, która będzie produkować odzież sportową oraz obuwie sportowe. Inicjatorem całej inicjatywy był jeden z braci - Adolf Dassler. To właśnie od jego imienia, a konkretnie zdrobnienia Adi, pochodzi obecna nazwa firmy - Adidas.

 

 

logo marki adidas

 

 

Obecnie firma Adidas zaopatrujemy gwiazdy olimpijskie w niezbędne stroje i buty do ćwiczeń, jednak początkowo to nie zawodowi sportowcy byli główną grupą docelową, lecz żołnierze Wehrmahtu. W roku 1936 na igrzyskach olimpijskich reprezentanci Niemiec i Stanów Zjednoczonych nosili buty pochodzące z fabryki braci. 12 lat później czyli w roku 1948 firma ulegała podziałowi. I tak od tej pory na rynku istniała firma Adidas oraz Puma. Wiele osób nie wie, że geneza tej drugiej firmy, ma swoje korzenie właśnie w najpopularniejszej marce świata.
 

To co jest najbardziej charakterystyczne dla marki to logo. Każdy z nas doskonale kojarzy 3 paski, którymi Adidas sygnuje swoje produkty. Jednak jest jeszcze jeden charakterystyczny dla marki symbol. Jest nim koniczynka. Powstała ona w 1972 roku jako symbol ducha igrzysk olimpijskich. Jednak nie odnosi się ona tylko i wyłącznie do sportowej rywalizacji, lecz także do zjednoczenia 3 kontynentów. Teraz już wiecie, skąd wzięły się w logo 3 paski. Ale to nie jedyny powód, dla którego stało się ono symbolem firmy. Na samym początku  produkcji butów stosowano 3 skórzane paski z boku buta, aby wzmocnić je i uchronić przed zniekształceniem i zniszczeniem. Kiedy technologia się rozwinęła zrezygnowano z tego sposobu wzmacniania, ale 3 paski pozostały jako symbol rozpoznawczy firmy. Oczywiście wraz z upływem czasu logo firmy ulegało licznym zmianom. Jednak koniczynka i 3 paski pozostały niezmienne. Paski znajdziemy na wszystkich produktach marki Adidas, natomiast koniczynkę na produktach należących do serii Adidas Originals.
 

Wiemy już też, że z Adidasa powstała firma Puma, która jest równie wielką marką. Jednak to nie jedyna znana marka, która może pochwalić się tym, że jej “matką” jest Adidas. W 2006 roku doszło do wielkiego przejęcia. Adidas kupił markę Reebok. Jednak postanowił nie zmieniać jej nazwy.

Popularność firmy Adidas w Polsce wiązała się z łatwym dostępem obuwia tej marki. Jest też to powód, dla którego wszystkie buty sportowe określa się adidasami. 
 

Oczywiście każdej globalnej marce towarzyszą skandale. Wielokrotnie wypominano producentom, że w procesie produkcji oszczędzają oni poprzez zatrudnianie dzieci oraz kobiet za skandalicznie niskie kwoty. Nie bez znaczenia pozostał też fakt, że wiele kobiet skarżyło się na nieludzkie traktowanie oraz wielką listę zakazów, których kobiety musiały przestrzegać. Podobno nawet ciąża nie mogła być powodem, dla którego kobieta miałaby przerwać pracę. Oczywiście sprawy te nie były tak istotne dla polskich konsumentów. W naszym kraju znana była sprawa, kiedy to Adidas postanowił umieścić swoją reklamę na betonowym murze otaczającym tor wyścigów konnych na Służewiu. W ramach początku prac firma kazała zamalować wszystkie graffiti, jakie były namalowane do tej pory. To się mieszkańcom nie spodobało. Ostatecznie zrezygnowano z malowania na murze reklamy.
 

Mimo skandali, które otaczają firmę, Adidas nadal świetnie prosperuje udowadniając to wysokimi notowaniami na giełdzie. Ich akcje są jednymi z najdroższych.
 

Teraz już znacie historię firmy Adidas i dokonując zakupu możecie być pewni, że stoi za  nimi długa historia. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-sporting.pl, gdzie znajdziecie szeroki wybór obuwia sportowego marki Adidas w przystępnych cenach. Czeka na was mnóstwo modeli, a wszystkie one dostępne są w różnorodnych wzorach i kolorach.

Sprawdź naszą ofertę marki Adidas: damskie buty sportowe Adidas i męskie buty sportowe Adidas.


BUTY NIKE AIR MAX 2017 851623 602

NOWOŚĆ

BUTY NIKE AIR MAX 2017 851623 602

359,00 PLN Cena poprzednia: 599,00 PLN

ZOBACZ

-55%

BUTY REEBOK CL LTHR OUTDOOR AQ9777

WYPRZEDAŻ

BUTY REEBOK CL LTHR OUTDOOR AQ9777

179,00 PLN Cena poprzednia: 399,00 PLN

ZOBACZ

-25%

BUTY REEBOK CLASSIC CLUB C 85 LTHR BS5163

WYPRZEDAŻ

BUTY REEBOK CLASSIC CLUB C 85 LTHR BS5163

299,00 PLN Cena poprzednia: 399,90 PLN

ZOBACZ

-25%

BUTY REEBOK CL LTHR BS9880

WYPRZEDAŻ

BUTY REEBOK CL LTHR BS9880

299,00 PLN Cena poprzednia: 399,00 PLN

ZOBACZ