DARMOWA DOSTAWA* 30 DNI NA ZWROT SZYBKA REALIZACJA BEZPIECZNE ZAKUPY
0

Twój koszyk jest pusty.

20 września 2018
Grasz w tenisa? Potrzebne będą Ci dobre buty!

 
Do zachowania dobrego zdrowia i idealnej sylwetki niezbędny jest ruch. Aktywność fizyczna jest na szczęście wybierana przez Polaków coraz częściej. Dzisiaj rzadziej już spędzamy czas przed telewizorem. Zamiast tego wolimy pojeździć na rowerze czy pospacerować. Są wśród nas również tacy, którzy kochają tenis. Sport ten wymaga nie tylko rakiety i piłeczki, ale także odpowiednich butów.

Odpowiednie buty to podstawa!
Dobrze dobrane buty tenisowe nie tylko wpływają na przyczepność do kortu, ale również pozwalają zachować ogromny komfort gry. Dzięki nim gra się wygodnie, a ryzyko kontuzji stóp lub stawów kończyn dolnych jest istotnie zmniejszone. Buty tenisowe kupić można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Do tych ostatnich zalicza się między innymi e-Sporting.pl. W sklepie tym można zakupić doskonałej jakości buty Stan Smith, które są dziełem znanej marki Adidas.
 

Adidas – jak powstała marka?
Firma Adidas jest bez wątpienia jednym z większych przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją butów i odzieży sportowej. Jej cechą charakterystyczną jest wysoka jakość oferowanych produktów. Historia marki Adidas sięga jeszcze czasów przed II wojną światową. Bracia Adolf oraz Rudolf Dasslerowie założyli firmę w roku 1924, nazywając ją Gebrüder Dassler Schuhfabrik. Kilka pierwszych lat po powstaniu było okresem, kiedy firma zajmowała się przede wszystkim produkcją butów przeznaczonych dla żołnierzy Wehrmachtu. Już w roku 1936 buty Adidas używane były przez członków niemieckiej oraz amerykańskiej reprezentacji na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie. Kolejne lata to czas fuzji i podziałów.
 

Dlaczego warto grać w tenisa?
Tenis jest sportem bardzo harmonijnie kształtującym sylwetkę, a jednocześnie – tak jak każda inna aktywność fizyczna – pomaga budować kondycję. Rozwija szybkość, zwinność i siłę mięśni. Do tego korzystnie wpływa na funkcjonowanie umysłu - rozgrywając mecz, trzeba się bowiem naprawdę mocno skoncentrować. Gra będzie jednak miła i komfortowa tylko wtedy, kiedy na nogach znajdą się odpowiednio dobrane buty.
 

Cechy charakterystyczne butów  Stan Smith
Wyprodukowane przez firmę Adidas buty Stan Smith wykonane są z naturalnej skóry. W efekcie poleca się je wszystkim tym, którzy cenią sobie jakość wykonania. Wyściółka wewnętrzna wykonana jest z wysokogatunkowego materiału syntetycznego, który chroni stopę przed poceniem się i uniemożliwia jej przemieszczanie się w bucie. Podeszwa skutecznie amortyzuje najmniejsze nawet wstrząsy, dzięki czemu korzystnie wpływa na kondycję stawów i kręgosłupa.

buty adidas stan smith

Buty Stan Smith to pewność, że stopy nie będą obolałe nawet po trwającym kilka godzin meczu. Są tak wygodne, że coraz częściej miłośnicy sportowego looku decydują się nosić je na co dzień. Biały lub czarny kolor sprawia, że bez trudu można dopasować je do każdej garderoby. Jedynym kolorowym akcentem jest zielone bądź czerwone (w zależności od modelu) zdobienie, które umieszczone jest na pięcie oraz na języku.
 
Tenis to sport niezwykle elegancki, który większości z nas kojarzy się z prawdziwym luksusem. Tymczasem uprawiać może go każdy. Daje on wiele korzyści, do których zaliczyć można między innymi poprawę kondycji, zwiększenie siły mięśniowej oraz poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej. Osoby grające w tenisa mają ładniejszą sylwetkę i poruszają się z większą gracją. Aby jednak pobyt na korcie wiązał się z przyjemnymi wspomnieniami, nie można zapominać o dobrych butach. Stan Smith marki Adidas to wybór doskonały.