0
Czy warto kupować buty sportowe na wyprzedażach?


Koniec sezonu letniego i zimowego to czas wyprzedaży butów sportowych. Z witryn sklepowych "uśmiechają się" do nas produkty, które zachęcają do kupna swoimi niższymi cenami i promocjami. I jak się tu oprzeć skoro dookoła nas pojawiają się produkty, o których od dawna marzyliśmy? Oprócz koszulek, swetrów czy spodni na wyprzedaż trafiają także buty i obuwie sportowe. Ale czy warto kupować je właśnie na przecenach i w promocji?
 

Buty za grosze

Na przecenach i z wyprzedaży możemy zakupić oryginalne i markowe buty, które są tańsze nawet o 70%. I wcale nas nie dziwi, że takie okazje przyciągają klientów do sklepów. Bo po co płacić za buty 400 złotych, skoro możemy je nabyć za ok. 150 złotych? Zwłaszcza, że dopiero buty z wyprzedaży i po obniżce są cenami przystępnymi dla naszych kieszeni.
 

Kto pierwszy, ten lepszy...

Jednak przeceny oznaczać mogą także zaciętą walkę, bo to, że produkt trafia na przecenę, może oznaczać wyprzedaż kolekcji. A z tego wynika prosty fakt, że nie wszystkie rozmiary będą dostępne, a nawet jeśli będą, to nie będzie dostępnych wiele sztuk. Zatem aby zakupić wymarzone buty, musimy być szybsi niż inni. Możemy też wyprzedzić innych korzystając ze sklepów internetowych. A plusem zakupów on-line jest to, że przed nami nikt nie przymierzał danej pary, jak to jest w większości przypadków w sklepach stacjonarnych. I tutaj właśnie pojawia się dość duża wada wyprzedaży i ostatnich par: przed nami przymierzyło je wiele osób. Zatem może się okazać, że zakupiona przez nas para mogła być zakładana na gołe stopy (chociaż regulaminy sklepowe jasno mówią, że buty należy przymierzać tylko w skarpetkach), a nigdy nie wiemy, czy inni kupujący nie zmagają się z jakimiś chorobami stóp.
 

Rozpoznaj podróbki

Wyprzedaż butów to niestety czas, podczas którego możemy trafić na liczne podróbki markowych produktów. Często trudno jest odróżnić oryginał od jego niemarkowej wersji. Ale jest bardzo prosty sposób na to, aby sprawdzić, czy nie mamy przypadkiem do czynienia z podrobioną wersją. Na każdym bucie, w jego środku, znajduje się naklejka z informacjami dotyczącymi nazwy modelu. Znajdziemy na niej unikalny kod, który jest znakiem rozpoznawczym dla każdego modelu. Wystarczy że wpiszemy go w wyszukiwarkę internetową. Jeśli ukaże się zdjęcie tego samego modelu i w tej samej wersji kolorystycznej, możemy być pewni, że jest to oryginał. Jeśli natomiast będzie rozbieżność, chociażby w wersji kolorystycznej, lepiej wstrzymać się z kupnem. Dodajmy też, że markowe buty są sprzedawane w oryginalnych opakowaniach. Jego brak powinien być dla nas znakiem ostrzegawczym.

Więcej o tym jak rozpoznać podróbki pisalismy na naszym blogu tutaj: https://e-sporting.pl/jak-odroznic-oryginalne-buty-od-podrobek,136

Ale obniżone ceny obuwia sportowego nie zawsze oznacza, że mamy do czynienia z podróbkami. Firmy obuwnicze wystawiają na przeceny modele starsze, aby każdy kto chciał je zakupić, mógł je nabyć, zanim zostaną zastąpione przez nowe modele. Oryginalne buty przeceniane są też na dłuższy okres czasu. Jak dobrze wiemy - im starszy model, tym mniej zainteresowania wokół niego. Dlatego aby przyciągnąć klientów, obniża się ich cenę, aby wyprzedać wszystko to, co trafiło do sklepów.

 

Czy zatem warto kupować buty z wyprzedaży?

Na oficjalnych stronach internetowych producentów obuwia sportowego również jest możliwość zakupu obuwia bezpośrednio od nich. Wtedy nie musimy się już martwić o to, czy nie mamy przypadkiem do czynienia z podróbką oraz o to, czy ktoś ich wcześniej nie przymierzał. Praktykują to Adidas, Nike, Puma, Vans, a także inni znani producenci. Jednak czasem windują oni ceny, głównie ze względu na fakt, że kupujemy bezpośrednio od producenta, a zakupiony przez nas towar może być sprowadzany z zagranicznych magazynów. Dlatego lepiej jest kupować od pośredników, gdyż koszty dostawy od nich są znacznie niższe, niż bezpośredni zakup od producenta. Dodajmy też, że procedura ewentualnych reklamacji lub zwrotów jest znacznie prostsza i krótsza.


W naszym sklepie e-sporting.pl również znajdziecie wyprzedaże. A to wszystko z myślą o naszych klientach, którzy chcą nabyć sportowe obuwie najlepszych marek w przystępnych cenach i chcą mieć też duży wybór. Czekają na Was damskie, męskie i dziecięce buty od Nike, Adidas, Reebok, Pumy, Converese, a także wiele innych.


-39%

BUTY ADIDAS ALTA SPORT CF K BA9531

WYPRZEDAŻ

BUTY ADIDAS ALTA SPORT CF K BA9531

79,00 PLN Cena poprzednia: 129,00 PLN

ZOBACZ

-25%

BEZRĘKAWNIK ADIDAS SERRATED PADDED VEST BR4780

WYPRZEDAŻ

BEZRĘKAWNIK ADIDAS SERRATED PADDED VEST BR4780

299,00 PLN Cena poprzednia: 399,00 PLN

ZOBACZ

-10%

KOSZULKA ADIDAS PERFORMANCE VADER CV6727

NOWOŚĆ

KOSZULKA ADIDAS PERFORMANCE VADER CV6727

125,00 PLN Cena poprzednia: 139,00 PLN

ZOBACZ

-36%

BUTY PUMA SUEDE 355110 02

WYPRZEDAŻ

BUTY PUMA SUEDE 355110 02

159,00 PLN Cena poprzednia: 249,00 PLN

ZOBACZ