0
Czy Nike Air Max staną się butami kultowymi?

W wieloletniej historii marki Nike model Air Max zajmuje bardzo ważną pozycję. Zawsze przyciągały wzrok oraz klientów do sklepów. Buty Nike Air Max są produkowane od wielu lat. Jednak dopiero w ostatnim czasie stały się one istnym fenomenem sprzedaży. Co za tym stoi? Czy obecna popularność tego modelu sprawi, że staną się one butami kultowymi?

Zanim odpowiemy na to pytanie, przyjrzymy się, o co tak naprawdę chodzi w butach Nike Air Max. Czy wyróżniają się czymś niezwykłym? Na to pytanie istnieją dwie prawidłowe odpowiedzi: TAK i NIE. Najpierw zwróćmy się do odpowiedzi “nie”. Buty Nike Air Max nie posiadają nic, czego nie miałyby buty innych firm, konkurencyjnych. Tak samo jak buty Adidas czy Puma mają gumową podeszwę, która nie rysuje powierzchni, jest elastyczna, miękka, amortyzuje wszystkie ruchy. Oprócz tego mają przewiewną cholewkę, wkładkę, która pozwala się im dopasować do kształtu stopy oraz chroni przed nadmiarem wilgoci. Nie ma zatem niczego, co się znacząco odróżnia od konkurencji. Jednak zwróćmy się teraz ku odpowiedzi potwierdzającej niezwykłość butów.

Wystarczy spojrzeć na dowolny model Nike Air Max, aby zobaczyć, że niezwykła jest wspomniana wcześniej podeszwa butów. Pod piętą znajduje się system amortyzacji. Jego głównym zadaniem jest ochrona naszym kości i stawów przez urazami spowodowanymi wstrząsami, które powstają podczas chodzenia, biegania oraz skakania. Jednak w butach Nike Air Max system ten skonstruowany jest z małej poduszeczki gazowej. To dzięki niej każdy ruch staje się lekki i nie męczy naszych stóp. Co więcej, poduszeczka ta jest widoczna przez “okienko”. W podeszwie występuje charakterystyczne, przezroczyste okienko, przez które możemy zobaczyć wnętrze podeszwy. To właśnie ono stanowi znak rozpoznawczy butów Nike Air Max.

Oto kultowy model butów Nike Air Max - model 90:

kultowe buty nike air max
 

Musimy zdawać sobie sprawę też z tego, że ich fenomenalna popularność powstała na skutek noszenia ich przez idoli nastolatków oraz dorosłych. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, które zostały zrobione przez paparazzi. Jakie buty miał Justin Bieber na koncercie? Nike Air Max. A jakie buty na trening zakłada Kanye West? Nike Air Max. Co więcej, popularność butów sięga aż do samego białego domu, gdzie prezydent Stanów Zjednoczonych - Barack Obama, nosi ten model podczas spacerów z psami. Tak więc możemy śmiało stwierdzić, że są to buty uniwersalne i dla każdego. Można je nosić podczas wszelkich aktywności fizycznych oraz codziennych spacerów.

Air Maxy dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci różnią się designem. I nie chodzi tylko i wyłącznie o wspomniane wcześniej okienko. Nike Air Maxy od samego początku miały być z założeniami butami przyciągającymi wzrok. Stąd też bogactwo ich barw oraz jaskrawe kolory. Co więcej, powstają edycje limitowane, których projekt został stworzony we współpracy z gwiazdami kina, muzyki czy sportu. Szczególnie rozchwytywane są te modele, które zaprojektowali sportowcy, bo jest to grupa, która jako pierwsza doceni wygodę butów sportowych.

No właśnie, wygoda również stanowi element, który zadecydował o sukcesie Nike Air maxów. A na nią z kolei składa się szereg rzeczy, między innymi takich jak: miękka podeszwa, wyprofilowana wkładka, przewiewna cholewka oraz miękki materiał wewnętrzny. I chociaż może wydawać się to błahostką, to jednak również sznurówki zasługują na uwagę. W wielu butach sportowych istnieje dość duży problem z rozwiązującymi się nieustannie sznurówkami. Pominiemy to, że jest to bardzo niebezpieczne. Przede wszystkim jest irytujące, bo ciągłe przerywanie treningu żeby zawiązać buty obniża efektywność ćwiczeń. Sznurówki z nike air max zostają zawiązane, nie ślizgają się i są w żywych kolorach.

Czy wszystkie wymienione wyżej cechy sprawią, że damskie i męskie buty Nike Air max staną się kultowe. Według nas już są. I to nieustannie od lat 90.

Jeśli jeszcze nie zakupiliście Nike Air Maxów, a chcielibyście przekonać się o ich wyjątkowości, zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu e-sporting. Oferujemy wiele wzorów dla każdego i do wszystkiego: do biegania, treningu na hali, na dworzu czy też do codziennego użytku.


-41%

BUTY SKECHERS GO FLEX ABILITY 14011 GYHP

WYPRZEDAŻŻEŃSKI

BUTY SKECHERS GO FLEX ABILITY 14011 GYHP

199,00 PLN Cena poprzednia: 339,00 PLN

ZOBACZ

-43%

BUTY CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR II 155723C

WYPRZEDAŻŻEŃSKI

BUTY CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR II 155723C

198,00 PLN Cena poprzednia: 349,00 PLN

ZOBACZ

-42%

KLAPKI CROCS CROCBAND BIAŁE 11016 100

WYPRZEDAŻMĘSKIŻEŃSKI

KLAPKI CROCS CROCBAND BIAŁE 11016 100

109,00 PLN Cena poprzednia: 189,00 PLN

ZOBACZ

-35%

SANDAŁY CROCS YUKON TWO-STRAP SANDAL 14325 2L3

WYPRZEDAŻMĘSKI

SANDAŁY CROCS YUKON TWO-STRAP SANDAL 14325 2L3

149,00 PLN Cena poprzednia: 229,00 PLN

ZOBACZ