WYPRZEDAŻ ORYGINALNYCH BUTÓW SPORTOWYCH
0


Buty trekkingowe - zdobywaj góry w odpowiednich butach!


Spacery po górach to niezwykle popularna forma aktywności. Świeże powietrze i piękne widoki przyciągają turystów z całego świata. By przyjemność była jeszcze większa, powinniśmy zwrócić uwagę na wybór odpowiednich butów trekkingowych. Jak wybrać najlepsze? Podpowiadamy!

 


Buty trekkingowe - jak wybrać odpowiedni model?


Buty trekkingowe przede wszystkim powinny posiadać bardzo dobrą przyczepność. Muszą także zapewniać stabilizację kostki, co pozwoli nam uniknąć kontuzji. Górskie tereny charakteryzują się różnorodnym podłożem, dlatego warto wybrać odpowiednie buty trekkingowe, które są w stanie sprostać każdym warunkom. Zdrowie i bezpieczeństwo przede wszystkim!

Buty sportowe, które zabierzemy na szlak górski powinny być wytrzymałe i odporne nie tylko na podłoże ale również na upływ czasu. Wybierając odpowiedni model, powinniśmy mieć pewność, że starczą nam na długie lata górskich wędrówek. Profesjonalni wspinacze górscy posiadają kilkanaście par butów trekkingowych, które dostosowują do rodzaju podłoża i trudności jakie czekają ich na szlaku. Zwracają uwagę również na to, czy są to góry wysokie, czy szlaki górskie są trudne do pokonania, oraz jakie panują warunki pogodowe. Jeśli jesteś początkującym łazikiem górskim, powinieneś wybrać obuwie, które jest jak najbardziej uniwersalne, dostosowane do każdych warunków pogodowych oraz każdego rodzaju podłoża.

Do pokonania łatwych szlaków możemy wybrać niskie buty, które nie zakrywają kostki. Są wygodne i nieprzemakalne oraz lekkie i przewiewne, gdyż zrobione z materiałów przepuszczających powietrze. Kiedy szlaki są trudniejsze, co precyzyjnie potrafią określić wszystkie przewodniki górskie, najlepiej jest wybrać buty trekkingowe z wysokim stanem, które zakrywają kostkę. Przez takie obuwie nie czuje się podłoża, gdyż mają twardą podeszwę. Dzięki temu, komfort wspinaczki będzie zapewniony nawet na najtrudniejszych szlakach górskich.

Wybierając odpowiedni model butów sportowych do wypraw górskich powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj podeszwy, fason, wysokość buta oraz materiał, z którego został wykonany.

 

Podczas kupowania butów trekkingowych zwróć uwagę na:


Oddychalność - dobre obuwie trekkingowe powinno zapewniać odprowadzanie wilgoci na zewnątrz buta, co jest zdrowsze dla naszych stóp i sprawia, że nie męczą się tak szybko.


Wodoodporność - niezależnie od pogody, woda na stałe wpisuje się w klimat górskich wypraw - czy jest do deszcz, strumyki oraz jeziora, czy wilgoć - obuwie powinno być nieprzemakalne przy jednoczesnym zapewnieniu oddychalności.


Materiał - dobre buty trekkingowe powinny być odporne na uszkodzenia i wytrzymałe, a jednocześnie łatwe w pielęgnacji.


Podeszwę - twardość podeszwy uzależniona jest od warunków podłoża górskiego, im trudniejszy teren, tym twardsza podeszwa. Wybierz buty z solidną podeszwą, która zapewni wygodę i komfort przez wiele lat górskich wypraw.


Wyprawa w góry jest przygodą, nie popsuj je wyborem niewłaściwych butów. Dzięki odpowiedniemu obuwiu trekkingowemu możesz zapewnić sobie komfort i niezapomniane chwile podziwiając piękne okoliczności przyrody. Tylko wtedy górska wyprawa będzie niezapomnianym przeżyciem. Więcej informacji o butach trekkingowych oraz najnowsze modele polecane przez profesjonalistów możesz znaleźć tutaj: e-SPORTING.