0


Bez względu na to czy lubimy zakupy czy nie i tak przychodzi taki moment, że zwyczajnie musimy udać się do sklepu, by kupić buty. Długie godziny poszukiwań idealnej pary i jeszcze dłuższa kolejka przy kasie skutecznie zniechęca nawet największych zakupoholików. A gdyby tak dało się z poziomu kanapy, z filiżanką kawy w dłoni i wygodnie wyciągniętymi nogami, kupić buty w zaledwie 5 minut? Teraz już można, a wystarczy umiejętnie korzystać z możliwości, jakie stwarzają klientom sklepy internetowe.


Wygodne, ale czy bezpieczne?


To pytanie zadają sobie niemal wszyscy, którzy zakup obuwia sportowego przez internet planują. Odpowiedź jest prosta – tak jeśli wybieramy zaufanego dostawcę. W internecie aż roi się od sklepów oferujących buty sportowe znanych marek, a nie ma co ukrywać – to marka w większości przypadków przyciąga klienta. Renomowane firmy to gwarancja zadowolenia klienta i odpowiedź na jego największe potrzeby. Jeśli potrzebujesz butów do tenisa, idealnej pary na wycieczki górskie czy wygodnego obuwia za zajęcia fitness, to chcesz mieć możliwość szybkiego znalezienia tego, czego aktualnie poszukujesz. Jasno sprecyzowana strona, podzielona na kategorie – buty dla kobiet, mężczyzn, dzieci i młodzieży – a także dostępne marki, to przepis na sukces. Konsumenci często poszukują konkretnej pary obuwia – upatrzonej wcześniej np. na wystawie sklepowej, dlatego ważne by w sklepie znajdowały się najnowsze kolekcję obuwia sportowego – tak by było modnie i wygodnie. Przykładem jest sklep e-Sporting gdzie poprzez jedno kliknięcie z zakładkę  http://e-sporting.pl/produkty/pl/kolekcje,39,5952 zostajemy przeniesieni na stronę, gdzie możemy do woli wybierać pomiędzy obuwiem marki Adidas, Nike, Reebook czy Puma. A to tylko niewielka część asortymentu.


Jakie, za ile i w jakim celu kupić buty – odpowiedź w jednym miejscu


Nie oszukujmy się – cena ma ogromne znaczenie. Ważne, by szybko znaleźć takie buty, na które realnie możemy sobie pozwolić, a więc dostosować odpowiednio przedział cenowy – wiele sklepów internetowych oferuje taką możliwość. Jeśli już zdecydujemy się dokonać zakupu obuwia sportowego przez internet przed dokonaniem płatności chcemy się dowiedzieć jak najwięcej o produkcie. Najczęściej dodawane przez firmy informację dotyczą materiałów z jakich buty zostały wykonane - z podziałem na materiał zewnętrzny, wewnętrzny i podeszwę. Coraz częściej decydują się także na umożliwienie klientom wyrażenia swojej opinii – zarówno o produkcie jak i obsługi online.


Jakie, za ile i w jakim celu kupić buty – odpowiedź na jednej stronie

Jeśli wiemy czego szukamy, to dobrze, jeśli nie – to też dobrze. Uniwersalne buty sportowe przydadzą się w każdej szafie - jeśli znudzi nam się bieganie, z łatwością w takiej parze poradzimy sobie na zajęciach fitness czy podczas pojedynku tenisowego. A co jeśli zamówiliśmy buty i okazało się, że chętnie wybralibyśmy te w innym kolorze, albo co gorsza zamówiliśmy o jeden rozmiar za małe? To proste – wystarczy je zwrócić! Przykładem jest sklep internetowy http://e-sporting.pl/ , który daje klientom taką możliwość. Kupujący ma prawo zwrócić towar w ciągu 30 dni od daty odebrana przesyłki, ponosząc jedynie koszty związane właśnie z otrzymaniem przesyłki, a nie z samym towarem. Jeśli zaś zrobiliśmy zakupy za minimum 250 złotych, to nie płacimy nic, bo wówczas przysługuje nam darmowa wysyłka obuwia sportowego. Kliencie niemałą uwagę poświęcają tego, ile na swoją wymarzoną parę obuwia będą musieli czekać. Dostawa butów sportowych w ciągu 24 godzin jest absolutnym minimum, które oferują firmy, by utrzymać przy sobie klienta. Nie warto zatem szybko decydować się na zakupy – także te online powinny być przemyślane i rozsądne, choć pewnie łatwiej niż w przypadku tradycyjnych zakupów w sklepie, zamówiony towar zwrócić lub wymienić.