0

New Balance jest to firma z niemal stuletnią historią. Powstała w Stanach Zjednoczonych w 1906 roku i została założona przez Williama J. Riley. Przede wszystkim chciał on stworzyć buty, które byłby idealne dla osób będących cały dzień na nogach, z tego względu zaprojektował obuwie, które miało wspierać naturalny łuk stopy. Pierwsze buty do biegania zostały stworzone w 1938 dla lokalnej drużyny sportowej w Bostonie, natomiast już w dzisiejszych czasach firma jest jednym z liderów w branży obuwia sportowego.

W czym tkwi sukces tej marki?

Złośliwi mówią, że w literce eN, która myli się z wielkim konkurentem Nike. Możliwe. Właściciele firmy wcale nad tym nie rozpaczają, cieszą się wręcz, że porównuje się ich do takich gigantów na rynku. Marka ta prezentuje też ciekawy sposób marketingu. Już na początku powstania firmy, nie zamierzała sponsorować butów znanym sportowcom. Środki z takiej formy reklamy wolała przeznaczyć w inwestowanie w jakość obuwia i niższy koszt butów.
 

Co jeszcze przysporzyło tym butom popularności?

Przede wszystkim buty te zaczęły nosić znane osoby. Bill Clinton uprawiał w nich codzienny poranny jogging, a Steve Jobs nie rozstawał się z nimi na krok. Intrygujące osobistości widać mają słabość do tej marki, bo buty można dostrzec na szklanym ekranie u dr House’a a także u rodzimego gwiazdora Kuby Wojewódzkiego. Są bezkompromisowe, nie są wytworem ciągle promujących się gigantów w dziedzinie obuwia sportowego i może dlatego są takim łakomym kąskiem dla freaków. Niezaprzeczalnie pomogli oni w promocji tej marki butów sportowych.
 

Dla każdego

Gdy firma New Balance zaczęła się reklamować, w reklamie nie było znanej twarzy, czy rozchwytywanego sportowca. Reklamował je staruszek z pieskiem na smyczy i z niebieskimi New Balance na nogach. Dzięki temu obuwie to zyskało miano butów dla każdego. Może je nosić biegacz, sportowiec, ale także osobowa wychodząca na spacer, młodzież, czy też osoba pracująca cały dzień na nogach. Nie ma w tym przypadku ograniczeń wiekowych, płciowych, rasowych. Myślę, że jest to kolejna kropla, która przeważyła szalę sukcesu tej firmy.

Mix mody

Te obuwie sportowe nawiązuje stylistyką do klasycznego amerykańskiego stylu adidasów. Oprócz tego oferuje wiele wzorów i kolorów, więc każdy może znaleźć cos dla siebie. Mogą to być również buty sportowe, ale także takie, w których chodzimy na co dzień i stanowią uzupełnienie naszych stylizacji. Dobrze wyglądają do podwiniętych jeansów i oversizowego swetra, ale sprawdzą się także przy letniej sukience. Dzięki nim możemy uzyskać nonszalancki efekt sportowej elegancji. Jeśli wybierzemy któryś z kolorowych krzykliwych modeli, to wart uwagi jest fioletowo-żółty lub zielono-różowy model. Musimy jednak do takiego obuwia dobrać stonowaną stylizację na przykład w biało-czarnych kolorach, gdzie to buty będą grać pierwsze skrzypce. Jeśli nie jesteśmy aż tak odważni lub chcemy, aby buty towarzyszyły nam na co dzień, to pomyślmy o bardziej stonowanej i uniwersalnej wersji butów na przykład jasno szarych New Balance lub tych w czarnym odcieniu. Te pierwsze świetnie będą wyglądać w zestawie z wiosennymi i letnimi białymi sukienkami. W przypadku mody męskiej świetnym połączeniem kolorystycznym są bordowo- niebieskie buty. Mogą być dopełnieniem każdej męskiej stylizacji.

buty new balance
 

Co więc wyróżnia te buty? Przede wszytki prosty design, cały wachlarz wzorów i kolorów do wyboru oraz chyba to, że ta firma sportowa jeszcze się wszystkim nie znudziła. Oprócz tego prosta forma tych butów pasuje do każdego stylu ubioru, czy to sportowego, czy tez casualowego. To jest właśnie przepis na sukces w tej branży.

Buty New Balance znaleźć można w korzystnej cenie tutaj: http://e-sporting.pl/