0


Za każdym razem, gdy musimy podjąć decyzję dotyczącą butów sportowych, czujemy się zagubieni, bo wybór jest ogromny. Jednak pierwszym krokiem do udanych zakupów jest dobór butów do rodzaju aktywności. Dzisiaj przyjrzymy się butom halowym dwóch największych marek czyli Adidas oraz Nike’a.
 


Czym są buty halowe?


Buty halowe to specyficzny rodzaj butów, gdyż są one stworzone wyłącznie w jednym celu: powinniśmy ich używać tylko na halach sportowych. Warunki, w jakich z nich się korzysta, wymagają, aby ich konstrukcja była inna niż pozostałych butów sportowych, np. do biegania czy do fitnessu. Wiele osób, które korzystają z butów halowych, używają ich do gry w futsal. Dyscyplina ta wymaga precyzyjnych ruchów, nagłych zmian i odpowiedniego wzmocnienia, gdyż technika gry zakłada kopanie piłki czubkiem buta.
 


Co powinny mieć buty halowe?


Wybierając buty halowe powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim muszą się one charakteryzować dobrą przyczepnością. Każdy kto gra wie, że akcja gry toczy się niespodziewanie, a to oznacza, że musimy mieć pewność, że nie przewrócimy się i nie doznamy kontuzji. W takich butach ważna jest również kontrola nad piłką. Co to oznacza? Otóż większa siła, którą wkładamy w strzały może sprawić, że buty się uszkodzą. Jednak wzmocnienie na czubku chroni je przed tym. Ostatnia rzecz, którą powinny mieć buty halowe dotyczy podeszwy. Musi ona nie tylko zapewniać przyczepność, lecz także być niebrudząca. Jest to bardzo istotne i wiele hal sportowych wymaga od zawodników niebrudzącego obuwia. Nadają się one również do noszenia ich przez dzieci, aby nie brudziły sali gimnastycznej.
 


Nike czy Adidas


Spośród wielu producentów obuwia są 2 marki, które są najchętniej kupowane przez klientów: Nike i Adidas. Aktywnie wspierają oni zawodników drużyn piłkarskich, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co znajdziemy w ich ofercie.
 


Adidas Daily Double 3 G59796 kontra Nike Team Hustle 5454461 107


Przyglądając się tym dwóm modelom nie sposób nie zauważyć, że ich design jest niemal identyczny. Lekko podwyższona cholewka, a także tradycyjna biel połączona z czarnymi i czerwonymi elementami. Model adidas jest wykonany ze skóry oraz nubuku, dzięki czemu dokładnie przylegają do stopy oraz zapewniają przepływ powietrza. W podeszwie znajdziemy piankę EVA, która jest bardzo trwała, a także zapewnia odpowiednią amortyzację podczas biegania i skoków. Bieżnik jest różnostrukturowy, dzięki czemu perfekcyjnie przylegają do parkietu. Model Nike również posiada skórzaną cholewkę, a w środku miękkie wykończenie. Co prawda nie posiada pianki EVA, ale znając dotychczasowe realizację tej firmy możemy być pewni, że chronią nasze kości i stawy właściwie.
 


Adidas Predito Instinct M17682 kontra Nike Bomba II 580444 067


Te 2 pary różnią się designem tylko pod względem wzornictwa. Ich fason jest taki sam, ale każdy z nich ma charakterystyczne dla siebie elementy. Pierwszym z nich jest ich bieżnik. W butach Adidasa  jest on wielokierunkowy, natomiast w Nike’ach ma on wypustki, które przyczepiają się nawet na śliskich nawierzchni. Oba modele są wykonane z połączenia skóry naturalnej oraz materiału tekstylnego. Oba modele doskonale reagują też na nagłe zmiany kroków. W modelu Bomba II na języku znajdziemy małe otwory, które regulują temperaturę w bucie i odprowadzają nadmiar wilgoci.

buty haloweVSbuty halowe


Które wybrać?


Gdybyśmy mieli jednoznacznie powiedzieć, którą z marek lepiej wybrać, nie umielibyśmy podjąć jednoznacznej decyzji. Buty halowe są do siebie bardzo podobne, ale jednak mają wyróżniające je elementy. Każdy powinien dobrać je pod siebie. Jeśli mielibyśmy możliwość wypróbowania ich, skorzystajmy z tego. Dopiero w trakcie rozgrywki może się okazać, które z nich bardziej nam odpowiadają. Pamiętajmy jednak, żeby zawsze kupować nowe buty, gdyż używane mogą nie dopasować się do naszych nóg.W naszym sklepie internetowym sporting znajdziecie duży wybór butów halowych, zarówno marki Nike, jak i Adidas. Oferujemy atrakcyjny wybór kolorów, jak i atrakcyjne ceny.