0

Zawartość koszyka:

Razem: 0 PLN


Wiosna tuż, tuż, a po niej upragnione i długo oczekiwane lato. Dużo osób decyduje się więc zadbać o formę i postanawia korzystać z ładnej pogody podejmując treningi biegowe. Jeśli już się na nie zdecydujemy, warto się do nich solidnie przygotować. Przede wszystkim musimy wybrać do tego odpowiednie buty. I tu zaczyna się problem, bo jak spośród gąszczu modeli wybrać ten odpowiedni?
 


Dobierz buty do stopy


Przede wszystkim, zanim wybierzemy konkretną markę i model butów do biegania, powinniśmy sprawdzić, jaki mamy rodzaj i rozmiar stopy. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób. Rozmiar sprawdzamy poprzez odrysowanie kształtu naszej stopy na kartce papieru, a następnie mierzymy odległość pomiędzy końcem pięty, a dużym palcem. W internecie każdy producent udostępnia na swojej stronie tabele rozmiarów. Wedle niej wybieramy odpowiedni dla nas rozmiar. Pamiętajcie, że rozmiary mogą się od siebie różnić, dlatego u jednego producenta będziemy musieli zakupić np. numer 38, a u drugiego 39.


Druga sprawa to sprawdzenie, jaki mam rodzaj stopy. Może być to stopa pronująca (ciężar opiera się na wewnętrznej części), neutralna (równo rozłożony ciężar) lub supinująca (tendencja do wyginania stóp na ich zewnętrzną część). Sprawdzimy to robiąc odcisk stopy na kartce papieru. Większość producentów oznacza, dla którego rodzaju stopy będzie odpowiedni dany model, chociaż zaczyna się to zmieniać, bo nowoczesne technologie sprawiają, że buty dostosowują się do naszych stóp.
 


Wybieramy markę


Kiedy już znamy swój rozmiar i wiemy, jaki rodzaj butów powinniśmy wybrać, możemy przejść do wyboru konkretnej marki. Spośród wielu modeli ograniczmy swój wybór tylko do tych butów, które są przeznaczone do biegania. Co powinny mieć takie buty? Muszą zapewniać stabilność dla kostki, a także całej stopy. Do tego muszą mieć odpowiedni system amortyzacyjny, który sprawi, że każde uderzenie piętą o podłoże zostanie złagodzone. Warto też, aby obuwie posiadało podeszwę z bieżnikiem, który jest zróżnicowany strukturowo lub kierunkowo, gdyż dzięki temu będziemy mogli spokojnie biegać bez obawy o brak przyczepności.


Sprawdźmy teraz, na które modele warto zwrócić uwagę.
 


New Balance


New Balance to pierwsza marka, która od samego początku określiła swoją specjalizację i postawiła na produkcję butów przeznaczonych właśnie do biegania. Obuwie tej firmy charakteryzuje się konstrukcją, która posiada 3 punkty podparcia dla stopy. Do tego mają specjalny, łukowaty kształt podeszwy, który jest zgodny z naturalnym ułożeniem stopy. My proponujemy zwrócić uwagę szczególnie na model M680GB2, gdyż posiada on wyjątkową podeszwę z bieżnikiem, który poradzi sobie w każdych warunkach i zagwarantuje nam przyczepność na każdej nawierzchni.

buty do biegania new balance

 


Nike


Firma Nike nie posiada takiej specjalizacji jak New Balance. Postawili oni na uniwersalność swoich butów, chociaż z czasem zaczęli wprowadzać modele przeznaczone do konkretnych rodzajów aktywności. I jeśli chodzi o buty do biegania to spod logo Nike na uwagę zasługuje seria Air Max. Dlaczego? Ponieważ posiadają one unikalny system amortyzacyjny, którego nie znajdziemy w żadnych innych butach. I nie chodzi nam wyłącznie o to, że widzimy go przez okienko, lecz o to, że doskonale współgra on z ruchami naszej stopy oraz z podłożem. Dodatkowo mają bardzo fajny design, który dopasujemy do swojego stylu.

buty nike air max

 


Adidas


W przypadku marki Adidas sytuacja jest bardzo podobna do Nike’a. Tutaj również możemy wymienić konkretną serię, która perfekcyjnie nada się do biegania. Jest nią seria Adidas Response. Jak sama nazwa wskazuje buty te reagują na nasze ruchy i odpowiadają czyli łagodzą uderzenia i wspierają każdy ruch. Mają też cholewkę stworzoną z materiału, który odprowadza nadmiar wilgoci czyli chroni przed przegrzaniem stopy i rozwojem chorób grzybiczych i bakteryjnych.

buty adidas do biegania
 


Skoro wiecie już, która z marek jest waszym faworytem, to polecamy Wam dokonanie zakupu w naszym internetowym sklepie sporting, gdzie znajdziecie naprawdę duży wybór butów do biegania zarówno damskich, jak i męskich.