0


Trendy modowe zmieniają się bardzo szybko i trudno za nimi nadążyć. Ledwo zakupimy jakiś ciuch, już okazuje się, że jest on passe. Moda jest bezwzględna. Są jednak elementy i kolory, które nigdy nie wyjdą z mody. Zwykle jednak, wybierając strój musimy się zastanowić, jakie buty wybrać: czarno-białe czy kolorowe?
 


Gra skojarzeń


Zanim jednoznacznie podejmiemy decyzję o tym, którą barwę butów wybrać, zagrajmy w skojarzenia. Z czym wam się kojarzą dane barwy:

  • czarno-białe: nuda, tradycja, bezpieczeństwo, brak wyrazu, klasyka, dopasowanie;

  • kolorowe: żywiołowość, świeżość, wiosna, widoczność, młodość, odwaga, przebojowość.


Jak więc widzimy, skojarzenia te są zupełnie sobie przeciwstawne. Nie będziemy się skupiać na ich nacechowaniu, ale dwóm cechom się przyjrzymy, a konkretnie: bezpieczeństwu i odwadze. Stoją one w opozycji do siebie, jeśli chodzi o kolory. Większość osób ma bardzo duży problem z dobraniem do siebie odpowiednich kolorów. Boimy się, że w efekcie końcowym będziemy wyglądać jak papuga, a tego nie chcemy. Dlatego rezygnujemy z koloru na rzecz czerni i bieli. Zobaczmy teraz, dlaczego wybór poszczególnych kolorów jest dobry.
 


Dlaczego czarno-białe?


Wybierając czarno-białe obuwie możesz być pewny, że nie zaliczysz wpadki i nie zaprezentujesz się źle. Czerń i biel pasują do wszystkich barw, bo z nimi kontrastują. O tych dwóch barwach mówi się, że są klasyczne. Na każdym pokazie mody możemy zauważyć elementy w tych właśnie odcieniach. Dlatego też mówi się o nich “must have” czy też po prostu “klasyka”. Teraz zastanówmy się, który rodzaj butów ma właśnie te 2 barwy. Tak, zgadliście - to trampki. Sportowe buty na co dzień, które są uwielbiane przez wszystkie pokolenia. A skoro o trampkach mówimy, to nasze oczy powinniśmy zwrócić w kierunku dwóch bardzo znanych marek: Converse i Vans.

buty czarno-białe converse


Dwóch konkurencyjnych sobie producentów od lat walczy o przewagę na rynku, ale zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy każdej z nich. Nie można jednak im odmówić tego, że to właśnie oni liczą się przy produkcji tego rodzaju butów. Gdzie możemy nosić trampki? Wszędzie! W szkole, pracy, domu, na spacerze, a także podczas jazdy na rowerze. Czarno białe obuwie możemy też połączyć ze strojami typu sportowa elegancja. Trend ten od kilku lat trzyma się na topie i nie zapowiada się, żeby miał się szybko zakończyć. Z pewnością dzięki niemu możemy poczuć się pewnie na każdym spotkaniu biznesowym.
 


Dlaczego kolorowe?


Teraz zastanówmy się, dlaczego warto zakupić kolorowe obuwie sportowe. Przyczyn możemy wskazać kilka. Po pierwsze jest to doskonała okazja do tego, aby ożywić swoją garderobę. Jasne kolory ożywiają szare dni i sprawiają, że nasz humor się polepsza. Zawsze to jakaś odmiana od tradycyjnej czerni i bieli, w które ubierają się wszyscy. Kolory pozwalają też być na bieżąco w aktualnych trendach modowych (drogie panie, przecież nowy modny kolor to świetna okazja do tego, aby zakupić kolejną parę butów).

buty vans kolorowe


Przez kolory możemy też wyrazić swoją osobowość. Teraz wskażemy Wam jednak bardzo ważny argument, który przemawia za kolorowymi butami: bezpieczeństwo. Tak, dobrze czytacie. Jeśli nasze buty będą kolorowe, a my będziemy np. biegać wieczorem, będziemy lepiej widoczni. Szczególnie jest to ważne jeśli biegamy w okolicach dróg często uczęszczanych przez samochody. A jeśli już mielibyśmy wymienić najbardziej rzucające się w oczy buty do biegania, to zdecydowanie liderem są Nike Air Max, chociaż firma Adidas i New Balance stara się dogonić konkurencję. Jeśli natomiast mielibyśmy powiedzieć, które kolory zawsze dominują w modzie, to zdecydowanie jest to czerwień, żółć oraz wszelkie odcienie zielonego i niebieskiego.

 


Bez względu na to, którego wyboru dokonacie, sądzimy, że każda decyzja będzie dobra. Kierujmy się przede wszystkim własnymi upodobaniami i potrzebami. W naszym sklepie sporting znajdziecie zarówno buty czarno-białe (Adidas, Puma, Reebok, Converse, Vans), jak i kolorowe (Nike, Crocs, New Balance). Sprawdźcie też, co przygotowaliśmy dla Was w ramach zimowej wyprzedaży.