0


Jeżeli zależy nam na zachowaniu dobrego zdrowia przez długie lata oraz jeśli marzymy o idealnej i szczupłej sylwetce, pamiętajmy, że cele te możemy osiągnąć dzięki codziennej aktywności fizycznej. Rodzajów dyscyplin jest bardzo dużo, dlatego bez problemu każdy z nas znajdzie rodzaj sportu, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Jeżeli nie chcemy wydawać dużych pieniędzy na sprzęt sportowy, możemy wybrać bieganie. Ale nawet biegając, musimy zainwestować w dobre buty.


Najważniejsze cechy butów dla biegaczy

Dobre buty do biegania nie muszą być koniecznie ładne - najważniejsze, żeby były wygodne. Stopy w idealnych butach nie powinny się pocić, stopa powinna być chroniona przed wstrząsami, a ryzyko odniesienia kontuzji powinno być ograniczone do minimum. Takie wymagania na pewno spełniają buty ZX Flux, które są produkowane przez znaną firmę Adidas.

Jaka jest historia marki?

Producent butów ZX Flux jest marką znaną od lat na całym świecie. Wśród produktów, które oferuje Adidas, znajdują się nie tylko buty, ale także odzież sportowa, która wyróżnia się jakością i nowoczesnym designem.

Korzenie firmy sięgają roku 1924. Wówczas to dwóch braci - Adolf i Rudolf Dasslerowie - założyli przedsiębiorstwo, które w początkowym okresie swego istnienia nosiło nazwę Gebrüder Dassler Schuhfabrik. Dopiero później zaczęto używać nazwy Adidas. W pierwszym okresie działalności firma produkowała głównie obuwie przeznaczone dla żołnierzy Wehrmachtu. W roku 1936 w Berlinie odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie - na olimpiadzie w butach produkowanych przez braci Dasslerów wystąpiła nie tylko drużyna niemiecka, ale także amerykańska. W roku 1948 firma została podzielona na dwie odrębne spółki.

 

Charakterystyka butów Adidas ZX Flux

Buty ZX Flux możemy kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także w internetowym sklepie e-sporting.pl: http://e-sporting.pl/produkty/pl/kolekcje/buty-adidas-zx-flux,39,6724. Buty mają bardzo lekką konstrukcję, dzięki czemu nawet po biegu na długim dystansie nie pojawia się ból stóp. Skóra może oddychać dzięki przewiewnej siatce, z której zostały wykonane cholewki butów. Dzięki temu skóra jest przez cały czas sucha, nie powstają na niej bolesne pęcherze i otarcia, które sprawiają, że tracimy ochotę do biegania. Pięta butów została specjalnie wzmocniona - dzięki temu stopa jest lepiej chroniona przed ewentualnymi urazami. Buty charakteryzuje także perfekcyjna amortyzacja wstrząsów. Pozwala to odciążyć nie tylko stawy, ale także kręgosłup. Perfekcyjnie wykonane buty zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo w trakcie biegania.

Nowoczesne wzornictwo

Buty Adidas ZX Flux charakteryzują się nie tylko świetną jakością, ale także nowoczesnym designem, który jest zgodny ze współczesnymi trendami. Obuwie noszą zarówno biegacze, jak i osoby, które z jednej strony chcą czuć duży komfort, a z drugiej zależy im na modnym wyglądzie. Firma Adidas oferuje buty w różnej kolorystyce i w bardzo różnorodnych wzorach. Znajdziemy wśród nich modele uszyte z tkaniny imitującej cętki lamparta, ale także z materiałów jednokolorowych. Buty ZX Flux są bardzo proste, nie ma w nich żadnych niepotrzebnych ozdób.

Bieganie jest rodzajem aktywności fizycznej, która daje dużo korzyści i satysfakcji. Wpływa korzystnie na układ krwionośny i poprawia ogólny stan zdrowia. Decydując się na bieganie, powinniśmy jednak pomyśleć o dobrych butach, które uchronią nas przed urazami i dolegliwościami bólowymi. Nie ulega wątpliwości, że buty ZX Flux, których producentem jest firma Adidas, spełniają te oczekiwania. To obuwie, które warto polecić początkującym, ale i tym bardziej zaawansowanym biegaczom. Życzymy zatem udanych zakupów! Szeroka oferta butów ZX Flux dostępna jest na stronie sklepu e-sporting.pl.