WYPRZEDAŻ ORYGINALNYCH BUTÓW SPORTOWYCH
0
06 lipca 2018
Sposób na smukłą sylwetkę i dłuższe życie.

 

 

O tym, że bieganie jest zdrowie wie już chyba każdy. Wiele osób jednak, postrzega tę aktywność fizyczną jako pozytywną tylko ze względu na to, że podczas biegu spalamy wiele kalorii i w efekcie chudniemy. Jednak bieganie ma wiele więcej zalet niż to, że przyczynia się do zyskania smukłej sylwetki. Bieganie wpływa zarówno na naszą sferę fizyczną, jak i psychiczną. Aktywność angażuje bardzo wiele partii mięśni - nóg, brzucha, ramion. Dzięki niemu obniża się ciśnienie, wzmacnia się serce. Ta aktywność ma bardzo pozytywny wspływ na nasz system immunologiczny, zwłaszcza bieganie na świeżym powietrzu, hartuje nas i uodparnia na choroby. Wiele osób mówi, że bieganie pozwoliło im pokonać życiowe problemy i zyskać pewność siebie. Ma to swoje podłoże w tym, że ta aktywność bardzo pozytywnie wpływa na psychikę człowieka. Dotlenia mózg, który wydziela endorfiny, co poprawia samopoczucie, daje poczucie zrelaksowania i szczęścia. Po pewnym czasie regularnego trenowania czujemy zdecydowanie więcej energii na co dzień i wzrasta wydolność organizmu. Bieganie wpływa pozytywnie na samoocenę w dłuższej perspektywie, ponieważ im bardziej jesteśmy do niego przyzwyczajeni, tym lepsze efekty dla naszego mózgu. Regularne trenowanie daje też poczucie satysfakcji z tego, że zdołaliśmy się zmotywować oraz, że nasza sylwetka wygląda coraz lepiej. Biegacze nie tylko czują się młodziej, ale również młodziej wyglądają. 

 

bieganie to samo zdrowie

 

Warto dodać, że jest to forma aktywności fizycznej, która niemalże nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych. Nie musimy kupować karnetu na siłownie, dużo zdrowsze i bardziej efektywne jest bieganie w terenie niż na bieżni. Na zewnątrz możemy biegać o każdej porze roku, nawet w zimie. Jedyne wydatki wiążą się z kupnem odpowiedniej odzieży, ważne jest to, aby była wygodna i przepuszczała powietrze. Bardzo istotne jest też zaopatrzenie się w odpowiednie obuwie. 

 

Jakie buty do biegania wybrać?

Dobór odpowiednich butów do biegania jest bardzo ważny, ponieważ obciąża ono najbardziej nogi i stopy. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wygodne buty mogą bardzo podnieść lub obniżyć poczucie komfortu podczas biegu, co może skutkować lepszym lub gorszym powodzeniem w regularnym trenowaniu. Jeżeli nie podejdziemy do tego tematu poważnie narażamy siebie na spadek motywacji, a nasze stopy na bolesne odciski i otarcia.

Powinniśmy skupić się na tym, jak zbudowany jest but, od podeszwy aż po część górną. Wybór odpowiedniej podeszwy powinien zależeć od tego, po jakiej powierzchni zamierzamy biegać. Wyróżniamy dwa typy podeszwy - spodnią i właściwą. Inaczej dobieramy buty do biegania po asfalcie, inaczej do biegania w terenie, a inaczej na bieżni. Od tego właśnie zależy wybór podeszwy spodniej. Jeżeli chodzi o podeszwę właściwą to jest ona kluczowa ze względu na to, że ma za zadanie stabilne trzymanie stopy podczas biegu oraz amortyzowanie uderzeń o powierzchnię, po której biegamy. Górna część buta powinna być miękka i przepuszczać powietrze. Obecnie jest dostępnych wiele rodzajów butów do biegania - są damskie i męskie, tanie i drogie - wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. Buty do biegania można kupić w sklepach sportowych i tam poprosić o pomoc w ich doborze, można też kupić je przez internet.


 
Jak zmotywować się do biegania?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zwłaszcza kiedy czują się winni, że znowu przespali budzik o 6 i przegapili poranne bieganie. Zmotywowanie się do biegania tak, jak do dokonania wielu innych zmian w życiu nie jest proste. Jeżeli jednak przeanalizujemy korzyści, które możemy zyskać z regularnych treningów dojdziemy do wniosku, że warto się przemóc. Trzeba też pamiętać o tym, że bieganie tylko na początku jest trudne i bardzo męczące. Nie zniechęcajmy się, treningi nie zawsze będą wyglądać tak, jak na starcie, jeśli tylko przejdziemy początkową fazę. Jest to naturalne, że bieganie od razu nie jest proste skoro nasze mięśnie nie są przyzwyczajone do takiego rodzaju wysiłki. Po pewnym czasie jednak, treningi stają się łatwiejsze, możemy biec szybciej i dalej. Ta forma aktywności uzależnia tylko, że jest to uzależnienie, które zamiast skracać życie, wydłuża je. 

 


KOSZULKA ADIDAS ESSENTIALS LINEAR SLIM TEE DU0631

NOWOŚĆ

KOSZULKA ADIDAS ESSENTIALS LINEAR SLIM TEE DU0631

74,00 PLN Cena poprzednia: 89,00 PLN

ZOBACZ

KLAPKI TOMMY HILFIGER POOL SLIDE SHINY IRIDESCENT FW0FW04086 100

NOWOŚĆ

KLAPKI TOMMY HILFIGER POOL SLIDE SHINY IRIDESCENT FW0FW04086 100

155,00 PLN Cena poprzednia: 169,00 PLN

ZOBACZ

BUTY VANS WARD VA38DMPVJ

NOWOŚĆ

BUTY VANS WARD VA38DMPVJ

269,00 PLN Cena poprzednia: 299,00 PLN

ZOBACZ

-40%

BUTY ADIDAS ZX FLUX M21294

WYPRZEDAŻ

BUTY ADIDAS ZX FLUX M21294

209,00 PLN Cena poprzednia: 349,00 PLN

ZOBACZ