Twój ulubiony sklep w sieci...
0


Baleriny - buty nieśmiertelne i ponadczasowe


Kobiety uwielbiają baleriny, gdyż jest to obuwie lekkie i pasujące do wszystkiego. Baleriny możemy założyć do eleganckich sukienek, jak również jeansów i spodni sportowych. Kształt buta nadaje stopie kobiecości i subtelności. Baleriny są bardzo uniwersalne, sprawdzają się zarówno latem kiedy temperatura dochodzi do 30 stopni Celsjusza oraz późną wiosną i wczesną jesienią.  Historia balerinek


Balerinki zawdzięczają swoją nazwę tancerkom baletowym i ich popularnemu obuwiu - baletek, gdyż wyglądem przypominają dokładnie ten rodzaj butów. Charakteryzują się płaską, zazwyczaj cienką podeszwą, zaokrąglonym czubkiem oraz brakiem zapięcia. Oprócz tego, że ładnie się prezentują, ich ogromną zaletą jest wygoda. Można je szybko zakładać i zdejmować, co w dzisiejszych czasach ciągłego pośpiechu jest bardzo praktyczne. Nawet gdy planujemy spędzić w balerinkach wiele godzin, fason buta sprawia, że stopy zbytnio się nie męczą. Ten rodzaj obuwia wybierają panie w każdym wieku, a nawet dzieci i młodzież. Jest to po prostu obuwie dla wszystkich. Balerinki zyskały popularność w latach 50. dzięki gwiazdom, które chętnie zakładały je do sukienek  i przechadzały się w nich po czerwonym dywanie. Balerinki nosiła Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, a nawet Coco Chanel, która później stworzyła własną linie popularnego obuwia. Baleriny nazywane są również baletkami.Balerinki dzisiaj


Balerinki to buty damskie, które są nieśmiertelne i ponadczasowe. Bardzo często eleganckie baleriny zastąpiły buty na wysokim obcasie, gdyż są wygodniejsze i zdrowsze dla naszych stóp. Nawet producenci butów sportowych docenili kunszt balerinek i w swojej ofercie posiadają balerinki, które wyglądem przypominają dany model buta sportowego, a jednocześnie zachowują standardowy fason balerin. Popularne marki obuwia sportowego, takie jak Adidas, czy Puma w swoich kolekcjach mają baleriny. Adidas oferuje kilka modeli popularnego obuwia w różnych kolorach z charakterystycznymi dla marki trzema paskami - buty Adidas Piona. Również marka Converse słynąca głównie ze swojej dobrej jakości trampek, produkuje baleriny wyglądem przypominające popularne modele obuwia sportowego.


Choć baleriny mają mnóstwo fasonów i kolorów, wzorków i zdobień, kobiety często decydują się na buty w jednym kolorze bez większej ilości ozdobników i detali. Dzięki temu ich uniwersalność jest jeszcze bardziej podkreślona. Balerinki sprawdzają się idealnie w pracy oraz szkole. Dodatkowo, jak udowodnili specjaliści, noszenie balerin ma ogromny wpływ na kręgosłup. Fason buta jest odpowiedni dla osób mających problemy z kręgosłupem. Baleriny zmuszają nasze ciało do przyjmowania prawidłowej postawy więc posiadanie ich wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Ponieważ balerinki są małe można nosić je ze sobą nawet w torebce jako buty na zmianę. Wystarczy je lekko zgiąć, gdyż większość balerin nie jest usztywniana.


Ważna informacja dla wszystkich osób podążających za trendami w modzie: Baleriny to kultowe buty, które każda kobieta powinna posiadać w swojej szafie, gdyż nigdy nie wyjdą z mody - pozostaną nieśmiertelne. Idealne buty na lato? Baleriny! Więcej informacji na temat balerinek oraz najnowsze modele popularnego obuwia można znaleźć tutaj: e-SPORTNING.pl.