0Firma Nike to jeden z najbardziej popularnych producentów obuwia sportowego na świecie. Wyprodukowali tysiące modeli w ciągu kilkudziesięciu lat istnienia firmy, ale i tak żyłą złota okazały się Nike Air Maxy. Buty te od pierwszej wyprodukowanej pary stały się hitem sprzedaży. Jednak jak to bywa z popularnością, czasem przyćmiewa ona inne perełki. Tak jest w przypadku Air Max Commandów. Są to jedne z ciekawszych modeli, które oferują marka Nike. Przyjrzyjmy się im bliżej.
 


Czym są buty Air Max Command?


Jak po samej nazwie możemy się zorientować, Air Max Command to zmodyfikowana wersja dobrze znanego wszystkim modelu Air Max. Zapytacie zapewne, czy w ogóle czym się od siebie różnią? Oczywiście że tak. Nie możemy pominąć znaczenia podeszwy w tym modelu. Tak jak i w swoim pierwowzorze odgrywa ona bowiem znaczącą rolę w konstrukcji buta.


Jak dobrze wiemy system Air Max to przede wszystkim system amortyzacyjny, który znajduje się w podeszwie pod piętą. Sekret tkwi w unikatowej poduszeczce gazowej. W Air Max Commandach cała podeszwa została zmodyfikowana i ulepszona. Wzmocniono ją stosując do tego specjalny rodzaj pianki. Rozprowadzono ją równomiernie, aby podeszwa buta, która stanowi oparcie dla całej konstrukcji, była w równym stopniu odpowiednio trwała. Z jej pomocą zmniejszono możliwość wykruszania się podeszwy, a to, jak możemy się domyślić, przekłada się na ich trwałość i dłuższą żywotność. Poza tym pianka pozwala na zwiększenie komfortu użytkowania tego modelu.

buty nike air max command
buty nike air max command
 


Dodatkowe zalety


Jednak oprócz podeszwy Nike Air Max Command mają kilka innych zalet, które zostają zrekompensowane wysoką ceną. Do produkcji cholewki wykorzystano specjalny rodzaj siateczki, która nie przyciąga brudu. Dzięki temu zachowanie higieny i pielęgancja butów jest niezwykle prosta. Dzięki temu cały czas wyglądają jak nowe. Jest też jeszcze jedna zaleta, która dla miłośników sportu amatorskiego jest niezwykle ważna. Otóż wykorzystano tylko te materiały, które nie farbują. W wielu butach sportowych był to odwieczny problem, gdyż intensywny trening sprawiał, że nasze skarpetki, a czasem nawet stopy, zyskiwały nowe kolory. Teraz problem został już rozwiązany.
 


Gdzie nosić Nike Air Max Command?


Cóż, uchyliliśmy już rąbka tajemnicy. Otóż ten model został wręcz stworzony do aktywności fizycznej. Możemy w nich biegać, podnosić ciężary, chodzić na spacery, na zakupy, chodzić na fitness, jeździć na rowerze, deskorolce...ufff, wystarczy na razie  - mówiąc krótko: można w nich robić wszystko. Oczywiście jest to zasługa wyjątkowej podeszwy, która bardzo amortyzuje każdy ruch i łagodzi wszystkie wstrząsy. Spód podeszwy ma bieżnik z wypustkami, który gwarantuje nam przyczepność. Oczywiście model ten polubiła młodzież szkolna, bo ma młodzieżowy design. Zgodnie z założeniem serii Air Max wszystkie modele z serii Command są bardzo kolorowe. Nawet jeśli mamy do czynienia z białą czy też czarną kolorystyką, to i tak zawsze znajdzie się chociaż jeden kolorowy element, który zaważy na ich całym designie. Dodajmy też, że tak jak większość modeli butów Nike, również Commandy mają system non-marking, czyli nie zostawiający śladów na parkietach, dlatego nastolatki mogą nosić je na szkolnych korytarzach nie rezygnując przy tym z własnego stylu.


W naszym sklepie internetowym e-sporting.pl nie mogło zabrakną również i tego modelu. Przetestowaliśmy na sobie i musimy Wam przyznać, że od pierwszego założenia odczuliśmy różnicę. Są naprawdę lekkie i chociaż mieliśmy je na nogach przez cały dzień, to zdejmując je nie mieliśmy uczucia, że pozbywamy się ciężaru z nóg. Co też ważne, nadal czuliśmy się świeżo. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że ten model zostaje jednym z naszych faworytów. Zachęcamy więc Was do przetestowania ich. Ale pamiętajcie też, że w ofercie naszego sklepu znajduje się znacznie więcej butów sportowych, nie tylko od Nike’a. Adidas, Puma, Reebok, Vans, MT Trek i wiele wiele innych czeka na Was. P.S. Nie zapomnijcie zajrzeć do działu wyprzedaży - uruchomiliśmy zimowe obniżki.