0
Adidas Originals - powrót do korzeni.

 

Wiele osób uważa, że to co sprawdzone, jest najlepsze. Boimy się nowości, bo nie wiemy czego się spodziewać. Dotyczy to każdej dziedziny naszego życia. Podobnie jest z butami. Jeśli kiedyś zakupiliśmy konkretny model i był on dla nas wygodny, to rzadko kiedy mamy ochotę zastąpić go innym. Skoro się sprawdziło, to czemu mam z tego zrezygnować? Wydaje się, że firma Adidas myśli podobnie. Chociaż co sezon oferują nam oni nowe kolekcje, to jednak postanowili zrobić ukłon w stronę swoich stałych klientów i wrócić do korzeni. Tak oto powstała kolekcja Adidas Originals.

 

Czym jest Adidas Originals?

Adidas Originals to kolekcja produktów firmy Adidas, która postanawia powrócić do korzeni czyli do początków firmy. A konkretniej do pierwszych modeli butów oraz ciuchów. Cechuje je przede wszystkim prostota fasonu oraz koloru. Kolekcja ta szybko zyskała sobie fanów, gdyż wielu z nich uważa, że pierwsze produkty oferowanego przez Adidasa, były najlepsze. Nie znajdziemy tu więc wymyślnych fasonów ani wzorów. Adidas Originals to gratka dla fanów stylu vintage.

 

 

Poznaj mnie po logo

Dla wielu osób rozpoznanie kolekcji spośród innych może być ciężkie. Ale jest na to prosty sposób. Wystarczy spojrzeć, jaki jest kształt logo na produktach. Każdy fan marki wie, że jej logo uległo kilku zmianom. Najbardziej charakterystyczne są 3 paski, które symbolizowały pierwszy sposób wzmocnienia konstrukcji buta. Później zostawiono je jako symbol, aż w końcu uznano, że stanowią one doskonały znak rozpoznawczy. Oprócz pasków na produktach Adidasa pojawiała się też koniczyna. Powstała ona w 1972 roku z okazji igrzysk olimpijskich. Miała oznaczać ducha walki oraz współpracę pomiędzy trzema kontynentami. Oczywiście przeciwnicy firmy doszukiwali się w niej zamiłowania do marihuany i często parodiowano logo poprzez doklejanie do niego listków charakterystycznych dla tejże rośliny.

 

logo adidas originals

 

Abstrahując od złośliwych przeróbek, koniczyna została zmieniona, gdy pojawiły się nowe kolekcje, a firma szła w kierunku współczesnych trendów. Pojawiły się na jej miejscu nieregularne paski. Ale w kolekcji Adidas Originals koniczyna powróciła. Jeśli zobaczycie ją na ciuchach i butach, możecie być pewni, że trafiliście na właściwą kolekcję.
 

Back in time

Adidas Originals to hołd złożony produktom zaprojektowanym i stworzonym w latach 70 XX wieku. Wtedy to panowała moda na żywe kolory i nietypowe kształty. Dla współczesnych pokoleń wydają się one całkowicie normalne, ale wtedy to było naprawdę coś. Aby pokazać, że dawne trendy doskonale sprawdzają się we współczesnym świecie, marka zaangażowała do reklam współczesnych idoli, takich jak Missy Elliot - znana amerykańska raperka, Method Man - amerykański raper i aktor, a także słynący z zamiłowania do mody, reprezentant Anglii w piłce nożnej - David Beckham. Co ciekawe, wszystkie te gwiazdy urodziły się w latach 70. Przypadek czy celowy zabieg?

Marka Adidas stara się zadowolić zarówno stałych klientów, jak i pozyskać nowych. Dlatego też robi wszystko, aby kolekcja Adidas Originals łączyła w sobie styl retro ze współczesnością. Dlatego klasyczny fason spotyka się tutaj z nowoczesnymi i neonowymi kolorami. Niecodzienne połączenia stają się celowym zabiegiem. Kolekcja ta z pewnością przypadnie do gustu dorosłym, jak i młodzieży. Jest to w pewien sposób zabieg umożliwiający znalezienie nici porozumienia pomiędzy dwoma pokoleniami.

Po taktyce zastosowanej przez firmę Adidas możemy śmiało stwierdzić, że nasze babcie mają rację, kiedy próbują nas przekonać do domowych, sprawdzonych sposobów zwalczających przeziębienie. Ale wróćmy do butów. Kolekcja Adidas Originals jest niezwykle popularna i ma wielu zwolenników. Dzięki temu możemy być pewni, że nigdy nie zabraknie obuwia z tej kolekcji. W naszym sklepie internetowym sporting także ją znajdziecie. Szczególnie polecamy model Adidas SUPERSTAR, gdyż stanowi on kwintesencję prostoty i wygody. A do tego jest w bardzo przystępnej cenie. 


-35%

SANDAŁY CROCS YUKON TWO-STRAP SANDAL 14325 060

WYPRZEDAŻMĘSKI

SANDAŁY CROCS YUKON TWO-STRAP SANDAL 14325 060

149,00 PLN Cena poprzednia: 229,00 PLN

ZOBACZ

-20%

BUTY ADIDAS TERREX AX2 BETA MID S80740

NOWOŚĆMĘSKI

BUTY ADIDAS TERREX AX2 BETA MID S80740

359,00 PLN Cena poprzednia: 449,00 PLN

ZOBACZ

-13%

BUTY ADIDAS SUPER HOOPS MID BB9921

NOWOŚĆMĘSKI

BUTY ADIDAS SUPER HOOPS MID BB9921

259,00 PLN Cena poprzednia: 299,00 PLN

ZOBACZ